Gymnázium a Jazyková škola
s právem státní jazykové zkoušky Zlín

< zpět

Lukáš Macek se stal mistrem České republiky dorostu

Lukáš Macek Na Zimním mistrovství České republiky dospělých a dorostu v plavání v Plzni, které se konalo těsně před Vánocemi, skvěle reprezentovali dorostenci Zlínského plaveckého klubu, kteří během čtyřdenního klání získali 8 individuálních medailí. Nejúspěšnějším sběratelem cenných kovů byl student 3.A Lukáš Macek, který vybojoval celkem 5 medailí. Tradičně se prosadil v prsových disciplínách, kde získal na 50, 100 i 200 metrů shodně stříbro. Nejvíce však překvapil na své doplňkové trati, sprintu na 50 volný způsob, kde za sebou nechal kompletní českou dorosteneckou špičku. „Poslední týden před mistrovstvím se Lukáš potýkal se silným nachlazením a hrozilo, že do Plzně vůbec neodjede. Naštěstí se jeho zdravotní stav natolik stabilizoval, že mohl zúročit kvalitní podzimní přípravu. Přesto mě dosažený čas překvapil. A stejně tak i jeho soupeře a Lukáš si při svém loučení s dorosteneckou kategorií doplaval pro svůj premiérový titul,“ těšilo trenérku Hanu Mackovou. Plaveckou všestrannost potvrdil ještě bronzem na 100 polohovku a 4. místem na 50 motýlek, kde mu šestá medaile unikla o pouhých 9 setin vteřiny. Mezi dorostenkami naplnila očekávání trenéra Viléma Čejky studentka 2.D Gabriela Chudárková: „Gábina vybojovala celkem tři medaile. Stříbrnou na 50 znak a 100 volný způsob a bronzovou na poloviční trati. A k nim ještě dvě čtvrtá místa na 100 motýlek a 200 volný způsob, také se setinkovými odstupy na medaile.“ Páté místo na 400 polohový závod a šesté na 50 prsa obsadila studentka 4.D Tereza Lavičková. Student 2.D Jan Slíva překvapil 8. místem na 50 znak. Výčet finalistů uzavírá studentka 3.D Petra Vybíhalová, která skončila na 50 znak na 9. místě.

V kategorii open se mezi dospělými prosadili Gabriela Chudárková a Lukáš Macek. Gabrielu dělilo na 100 volný způsob na pátém místě od medaile 14 setin vteřiny, Lukáš dosáhl stejného umístění na 50 prsa, když za třetím v pořadí zaostal o 27 setin vteřiny. Gábina si doplavala ještě pro dvě 6. místa na 50 znak a 100 motýlek a 7. místo na 50 volný způsob. Lukáš pro 6. místo na 100 prsa, 8. místo na 200 prsa a 9. místo na 50 motýlek.