Gymnázium a Jazyková škola
s právem státní jazykové zkoušky Zlín

< zpět

Dva tituly pro Lucii Matoškovou

Zimní mistrovství České republiky konané v plzeňském bazénu 10.–13. 12. 2015 se závodníkům Plaveckého klubu Zlín nadmíru povedlo.

Nejlepších výsledků dosáhla naše studentka prvního ročníku sportovní třídy Lucie MATOŠKOVÁ, která vyplavala pro Plavecký klub Zlín dva dorostenecké mistrovské tituly v disciplínách 100 a 200 metrů prsa v časech 1:10,49s a 2:35,11s, kde se dokázala prosadit i mezi ženami a shodně obsadila výborné páté místo. Další bronzovou medaili získala na 50 metrů prsa časem 33,32s. Na 50 a 100 metrů prsa vytvořila nové zlínské rekordy. Rovněž v osobních rekordech plavala i v dorosteneckých finále na 100 a 200 metrů polohový závod, kde obsadila 4. a 6. místo.

Na medaile dosáhl i po zdravotních problémech reprezentant Jan JELÍNEK, náš nedávný student, na tratích 100 a 200 metrů prsa. Ve svých nových osobních rekordech 1:01,86s a 2:13,81s obsadil výbornou stříbrnou a bronzovou pozici na těchto olympijských tratích.

Do finále mezi dospělými se probojoval i Robin BLAŽEK, rovněž náš nedávný student, který ve všech třech znakových disciplínách plaval v odpoledních finále o medaile. Na všechny tři tratě si dokázal vytvořit osobní maxima, která stačila na 2x šesté místo – 50 metrů znak 26,17s a 100 znak 56,56 a na 200 metrů znak doplaval sedmý časem 2:03,44s, jen těsně za zlínským rekordem Karla BENÍČKA.

Do dorosteneckých finále se prosadili naši další studenti a zároveň závodníci Plaveckého klubu Zlín. Nejlépe dopadla Charlota VÁŇOVÁ, studentka druhého ročníku sportovní třídy, která zaplavala nový dorostenecký rekord PK Zlín na 50 metrů motýlek časem 29,71s a obsadila páté místo. Ve finále plavala i na 100 metrů volný způsob 1:00,34s a 50 metrů znak 31,48s. Další finalisté byli: Michael MÜLLER z Č2.D na 50 metrů znak 28,38s a 100 metrů znak 1:00,66s, Petra ZELINKOVÁ z Č1.D na 100 metrů polohový závod 1:07,52s a Adéla STAVINOHOVÁ z Č3.D na 200 metrů prsa časem 2:54,47s.

Osobní rekordy si vylepšovali i další závodníce našeho gymnázia: Gabriela BÁRTKOVÁ z Č1.D na 100 metrů znak 1:10,16s, 100 metrů polohový závod 1:08,86s a 50 metrů volný způsob 28,54s.

Ziskem dvou zlatých, jedné stříbrné a dvou bronzových medailí a devatenácti účastí ve finálových rozplavbách na ZM ČR dospělých a dorostu v Plzni byla završena letošní povedená zimní sezóna závodníků Plaveckého klubu Zlín, kteří byli nebo stále jsou členy našich sportovních tříd.