Gymnázium a Jazyková škola
s právem státní jazykové zkoušky Zlín

< zpět

Ženy Zlínského plaveckého klubu vybojovaly postup do finále MČR družstev

V semifinále Mistrovství České republiky družstev v plavání, které se plavalo ve Zlíně první březnový víkend, usilovala o postup do finále družstva mužů a žen obou domácích plaveckých oddílů.

Úspěšnější byli plavci a plavkyně Zlínského plaveckého klubu, kteří obsadili shodně pátá místa. V součtu s výsledky druhého semifinále plavaného v Praze to díky vyššímu zisku pomocných bodů znamená pro ženy ZLPK překvapivý postup do finále. Nejvíce se o něj zasloužila Gabriela Chudárková. Přestože plavala silně nachlazená, vyhrála 100 volným způsobem a i ve třech svých dalších startech nasbírala důležité body.

Spolu Petrou Vybíhalovou, Monikou Langerovou a Adélou Honsovou vytvořily kvarteto, které v polohové i kraulové štafetě obsadilo třetí resp. čtvrté místo. Adéla nastupuje po prázdninách do 1. ročníku sportovní třídy. V individuálních startech se mezi nejlepší tři prosadila také Monika Langerová na 100 znak.

Muži, i kvůli absenci Lukáše Macka, do elitní osmičky nepronikli a skončili těsně před branami finále. I přesto obsadil Zlínský plavecký klub v bodovém součtu družstev žen i mužů celkově výborné 8. místo a o jednu příčku vylepšil své dosavadní maximum z loňského roku. Svými výkony potěšili trenéra Davida Koše zejména mladí závodníci Adéla Honsová, Matěj Zábojník, Martin Ráček a Martin Klusal: „Adéla, Matěj i oba Martinové si výrazně vylepšili své osobáky a byli platnými členy družstva spolu se svými zkušenějšími kolegy.“ Na závěr trenér Koš dodává: „Pro mě úplně nejcennější je skutečnost, že všichni tito nadějní mladí plavci a plavkyně pocházejí z naší vlastní plavecké líhně a vše nasvědčuje tomu, že jejich výkonnostní růst bude dál pokračovat. Matěj navíc získal dvakrát cenný skalp, když v prvním kole i v semifinále opakovaně porazil na 200 prsa Jana Jelínka z PK Zlín.“