Gymnázium a Jazyková škola
s právem státní jazykové zkoušky Zlín

< zpět

Atletická sezona zahájena!

Naši studenti sportovních tříd startovali v soutěžích družstev mládeže i dospělých. Jejich starty přinesly několik velmi kvalitních výkonů a osobních rekordů.

Nejvíce spokojený může být určitě Šimon Hána. Ten začal sezonu kvalitním výkonem ve skoku do dálky, který má hodnotu 691 cm. Nastoupil také do závodu na 200 m. Šimon zde těsně zvítězil v novém osobním rekordu 22,42 s. Je to velmi hodnotný výkon, který Šimona zařadil na průběžně druhé místo letošních tabulek.

Další, kdo může být spokojený, je Nnamdi Okonkwo. Nnamdi startoval ve své hlavní disciplině trojskoku a obsadil celkově hezké třetí místo výkonem 13,18 m. S malým přešlapem ještě skočil hned dvakrát za hranici čtrnácti metrů, což znamená, že v dalších závodech se může těšit na skoky, které ho mohou zařadit mezi naši nejužší juniorskou špičku

Také se dařilo Karolíně Vlčkové. Karolína startovala ve skoku do dálky, kde výkonem 494 cm obsadila šesté místo, čímž zaostala pouhé dva centimetry za svým nejlepším osobním výkonem. Je to slušný start do nové sezony. Navíc testovala svou rychlost ve sprintu na 100 m, když zaběhla čas 13,59 s.

Novým osobním rekordem se může pochlubit Sabina Kusáková. Ta se v letošní sezoně specializuje na trať 300 m s překážkami. Hned v prvním startu na této trati zaběhla velmi kvalitní čas 48,80s. Jsem přesvědčený, že v dalších závodech tento výkon ještě výrazně vylepší.

I v trojskoku dorostenek jsme měli své želízko v ohni. Zde se dařilo Tereze Hromadníkové. Nejdelším pokusem skočila 11,10 m, což znamenalo vítězství a také momentálně vedoucí místo v letošních průběžných tabulkách. Terezka také startovala ve své oblíbené disciplině, skoku o tyči. Tam výkonem 3,10 m obsadila hezké čtvrté místo.

Ve třech disciplínách startovala Marie Heimová. Nejdříve v běhu na 100 m př., kde zaběhla čas 16,22s. S výkonem moc spokojená nebyla, přesto že obsadila bodované šesté místo. Pak si vzpomněla na své vícebojařské začátky a soutěžila ve vrhu koulí. Tam výkonem 9,91 m obsadila celkové osmé místo. Třetí disciplinou byl trojskok. Tam se už naplno projevila únava z předešlých disciplin. Přesto skončila na hezkém čtvrtém místě s výkonem 10,54 m.

Velmi slušný výkon v běhu na 400 metrů má na svém kontě Kateřina Heimová. I přes výpadek v přípravě běžela čas 60,75 s. Navíc si zaběhla také 200 m v novém osobním rekordu 27,62 s.

Netradiční disciplinu zkoušela tentokrát Aneta Krejčiříková. Po dvou trénincích zkusila hod kladivem. Napoprvé výkone 20,51 m obsadila jedenáctou příčku, když k zisku bodu jí scházelo 10 cm. V trojskoku se jí vůbec nedařilo. Jen jeden měřený pokus měl hodnotu 9,11 m.

Také Petra Herzogová, která vybojovala bronzovou medaili na MČR v hale, startovala ve své tradiční disciplíně 800 m. V I. extraligovém kole zaběhla čas 2:16,03 min. I ona startovala v minulém týdnu ještě i na doplňkové trati 400 metrů. Tuto trať zvládla v čase 58,69 s.

První start v letošní sezoně má za sebou Markéta Škaldová. Ta běžela na extralize trať dlouhou 400 metrů. Markéta ji uběhla v čase 58,41 s.

Marek Štefka se představil nejdříve v disciplíně, která byla v loňském roce jeho hlavní, v běhu na 300 m př. V prvním závodě sezony zaběhl čas 42,11 s. V dalším startu běžel trať, která mu vynesla v halové sezoně medaili na MČR, 800 metrů. Na začátek sezony zaběhl čas 2:03,32 min.

V sezoně se pomalu rozjíždí také Lukáš Mazurek. V prvním závodě sezony běžel 400 m př. v čase 57,62 s. Lukáš v týdnu zaznamenal nový osobní rekord v doplňkové disciplíně, běhu na 300 metrů. Jeho nové maximum má nyní hodnotu 35,86 s.

Filip Vabroušek se zaměřuje především na dlouhé běhy. V minulém týdnu běžel 3 kilometry v čase 9:44,34 minut. V sobotu si vyzkoušel svou oblíbenou „desítku“. V silné konkurenci mnohem starších borců zaběhl čas 37:13,99 min.

Karel Sýkora běžel v této hlavní sezoně teprve jednou na své hlavní trati 800 m. Karel, který má více sportovních aktivit, tuto vzdálenost uběhl v čase 2:12,67 min.

Svůj první start má za sebou i Kryštof Kašpárek. Tento sprinter si vyzkoušel obě nejkratší tratě. Na 100 m běžel čas 11,67 s a dvoustovku za 23,16 s.

Karolína Fuksová teprve formu hledá. Také tato sprinterka startovala v obou krátkých tratích. Dvoustovku měla rychlejší o minulém víkendu, když běžela čas 27,34 s. Naopak na kratší trati byla rychlejší o týden později, kdy se časomíra zastavila na hodnotě 13,31 s.

S dlouhodobými zdravotními problémy startovala na trati 200 metrů Eva Švehláková. I přes omezení v tréninku zaběhla čas 27,58 s.

Naši závodníci se v prvních kolech soutěží družstev určitě neztratili a jejich výkony jsou příslibem do další části sezony.

Všem našim závodníkům děkujeme za vzornou sportovní reprezentaci školy.