Gymnázium a Jazyková škola
s právem státní jazykové zkoušky Zlín

< zpět

Republikové finále ve stolním tenisu

Dne 21. – 22.11.2016 se v Holicích u Pardubic konalo republikové finále ve stolním tenisu. Naše družstvo děvčat, ve složení Michaela VIKTORÍNOVÁ, Tereza TKADLECOVÁ a Lucie ŠIKUDOVÁ, vybojovalo pro naše gymnázium účast v tomto turnaji vítězstvím v krajském kole.

Svou skupinu s přehledem vyhrála, když porazila děvčata z Chebu 3:0 a děvčata z Litvínova 3:1 na body a postoupila mezi nejlepších osm týmů ČR. O postup mezi nejlepší čtyři týmy se naše hráčky utkaly s družstvem z Plzně. Rozhodující bod za čtyřhru Michaela VIKTORÍNOVÁ s Terezou TKADLECOVOU smolně nezískala, když po vedení 2:1 na sety prohrála čtvrtý set 18:20, kde měla osm matchbolů, ale ani jeden neproměnila a pátý set prohrála 11:13 a celkově 2:3 na zápasy. Ve skupině o páté až osmé místo děvčata prohrála s Ústím nad Orlicí a opět s Litvínovem 2:3 a obsadila nakonec osmou pozici.

Děvčata zopakovala loňský výsledek, ale všechna mrzí, že byla jeden míček od postupu mezi nejlepší čtyři a tím mohla zabojovat o medaile.