Gymnázium a Jazyková škola
s právem státní jazykové zkoušky Zlín

< zpět

Matěj Zábojník reprezentoval Českou republiku na multiutkání juniorů

Matěj Zábojník týden před vrcholem zimní sezóny Mistrovstvím České republiky dorostu a dospělých reprezentoval Českou republiku na mezistátním utkání juniorů v Košicích. V rámci třídenního klání plavců z devíti středoevropských zemí obsadil ve výrazně vylepšeném osobním rekordu 2:24,72 na 200 prsa celkové 4. místo, což byl současně také nejlepší výsledek českých plavců na těchto závodech.

Na poloviční trati doplaval osmý a podílel se na pátém místě polohové štafety. Matěj je již pátým plavcem Zlínského plaveckého klubu, který byl během 5 let od založení Zlínského plaveckého klubu nominován do české reprezentace. On i Lukáš Macek, Gabriela Chudárková, Martin Klusal i Martin Ráček jsou nebo byli studenty našeho gymnázia.