Gymnázium a Jazyková škola
s právem státní jazykové zkoušky Zlín

< zpět

ČP plavání v Plzni

O víkendu 21. - 22.10. 2017 se konalo další kolo Českého poháru, tentokrát v Plzni. Plavecký klub Zlín zde reprezentovaly dvě plavkyně, Michaela Gogelová z Č2.D a Lucie Matošková z Č3.D. Holky opět ukázaly, že patří mezi nejlepší v republice.

Obě děvčata se představila v disciplíně 100 m prsa, ve kterém zaznamenaly nejlepší letošní časy. Míši se podařilo zaplavat čas 1:12,41, čímž brala krásné 12. místo. Lucce se dokonce podařilo překonat svůj osobní a zároveň klubový rekord, který má nyní hodnotu 1:10,47, s tímto časem se navíc umístila na 5. místě. Poté se obě představily na trati 200 m polohový závod, kde se Míši podařilo zlepšit svůj osobní rekord o víc jak 2 sekundy a časem 2:28,05 obsadila krásné 12. místo. Lucka na této trati zaplavala čas 2:25,69 a zaznamenala 6. místo.

V neděli Lucka plavala 400 m polohový závod, kde zaplavala čas 5:14,07, což stačilo na 10. místo. V poslední disciplíně, 200 m prsa, děvčata opět předvedla opět skvělé výkony. Míša nejlepším letošním časem 2:35,14 brala krásné 5. místo, jen o příčku před ní se umístila Lucka časem 2:34,55.