• GJŠ Zlín
  • GJŠ Zlín
  • GJŠ Zlín
  • GJŠ Zlín

< zpět na hlavní stránku

Úspěchy našich žáků v chemické olympiádě

S koncem dubna skončila také poslední krajská kola chemických olympiád kategorií, které jsou určené pro vyšší stupeň gymnázia a střední odborné školy. V letošním roce se poprvé v historii existence našeho gymnázia naši žáci zúčastnili všech kategorií chemických olympiád, počínaje kategorií D, která je vypsána pro žáky tercie a kvarty (resp. 8. a 9. tříd ZŠ) až po kategorii A určenou žákům 4. ročníků. O výborném výsledku našich terciánů v kategorii D najdete článek na školním webu v historii.

Největší zastoupení jsme měli v kategorii C (1.-2. ročník), kde školní kolo dokončilo celkem 6 žáků. Vzhledem k pěkným výsledkům postoupili do krajského kola hned tři z nich - Eliška Strojilová (Č2.C), Michala Častulíková a Daniel Machala (oba z kvinty). Nejlepšího umístění dosáhla Michala Častulíková, která obsadila pěkné 6. místo.

V kategoii B postoupili do krajského kola Adam Knirsch a Hanka Horáková (oba ze septimy). Adam v krajském kole vybojoval skvělé 3. místo. V nejobtížnější kategoii A jsme měli v krajském kole stejné zastoupení, tedy Adama a Hanku. Adam obsadil v konkurenci dalších nadšených chemiků celkově 4. místo.

Ráda bych tímto způsobem poděkovala všem našim žákům, kteří se chemické olympiády v letošním roce zúčastnili. Všech výsledků si vážím a věřím, že kromě spousty práce jim chemická olympiáda přinesla i nové zážitky a zkušenosti, které se jim budou jednou hodit.

Svatava Benešová

< zpět na hlavní stránku

English  German  France  Spain

Projekty z IROP a IPRÚ

Odkazy

Kde nás najdete

Adresa: nám. T. G. Masaryka 2734, 760 01 Zlín

Tel.: 577 007 444 | Fax: 577 007 445
E-mail:
gym@gjszlin.cz

Mapy.cz: Najdete nás zde

Partneři a projekty

Logo Zlínského kraje

Naše škola uzavřela smlouvu se Zlínským krajem o poskytnutí účelové neinvestiční dotace z rozpočtu Zlínského kraje ve výši 50 000 Kč na realizaci projektu Krajský parlament dětí a mládeže Zlínského kraje.

Projekty ERASMUS+

Logo Erasmus+

Projekty ESF

Realizovali jsme celou řadu projektů financovaných ESF fondy. Jejich přehled je k dispozici v sekci Projekty.

logo MU
Škola spolupracuje s Masarykovou univerzitou na projektu Partnerství ve vzdělávání.

Podporujeme talentované žáky – probuďte svůj talent prostřednictvím programu Centra pro talentovanou mládež www.ctm-academy.cz

Mezinárodní cena vévody z Edinburgu – posuňte své hranice a udělejte něco pro druhé, přihlaste se do týmu! www.DofE.cz

Eurocentrum
Škola spolupracuje s organizací Eurocentrum Zlín.