Aby si nezáviděli

Zatím co je léto v plném proudu a většina z nás čerpá síly do nové sezóny, Jana Přibylová a Miroslav Knedla, studenti prvního ročníku sportovní třídy, završili letošní tréninkový cyklus na Mistrovství Evropy juniorů v Římě. Aby to ani jednomu z nich nepřišlo líto, tak se oba dva probojovali na šampionátu, který se konal 6.-11.7. 2021 do finále a obsadili shodně 8. příčku.

Výsledek je o to úžasnější, vzhledem k tomu, že Mirek 6 dni před startem mistrovství sundal sádru z ruky, kterou měl zlomenou a soutěžil v kategorii i s o 2 roky staršími juniory.

Zatím co v Česku poslední rok byly téměř pořad zavřené bazény, evropští soupeři se mohli normálně dál připravovat na závody. Jana a Mira často byli nuceni využívat přírodní vody a plavat venku v neoprenech nebo plavat na gumě v zimě v soukromém bazéně o rozměru 6x3 m.

Přes to všechno se tito dva mladí nadějní čeští reprezentanti s těmito podmínkami vypořádali a uspěli. Jana byla nejúspěšnější závodnicí českého výběru.

Blahopřejeme oběma za vzornou reprezentaci školy a Plaveckého klubu Zlín.

Velký dík patří i Zdeňku Kasálkovi, pod jehož taktovkou oba letos trénuji.