• GJŠ Zlín
  • GJŠ Zlín
  • GJŠ Zlín
  • GJŠ Zlín

< zpět na hlavní stránku

Další úspěšná spolupráce naší školní Televize TGM s americkou televizí CATVUSA

Jak už jsme Vás během letošního roku vícekrát informovali, ani v době nouzového stavu nepřerušila práci naše školní Televize TGM pod vedením Ing. Martina Mlčáka, mezi jejíž významné aktivity patří tvorba reportáží z našeho regionu pro americkou kabelovou a internetovou televizi CATVUSA.

Naplno se této práci věnují její redaktoři Dominik Šlampa a Kateřina Glücková, kteří mezinárodnímu publiku představili seriál o významných sakrálních stavbách ve Zlíně a jeho okolí, ale také další členové redakce, především Simona Rozehnalová, kteří se snaží zachytit regionální tradice a mnohdy již opravdu jedinečné ukázky místního folklóru.

Potěšilo nás, že ředitel americké televize CATVUSA, pan John Honner, o této naší spolupráci opět informoval také čtenáře webových stránek Zlínského kraje, kde najdete také následující informace:

„Úspěšná spolupráce Zlínského kraje s Czech-American TV a Johnem Honnerem trvá již 16 let. Jde o velký počin, jak zviditelnit náš region a především cestovní ruch v oblastech, kde jen stěží můžeme aktivně náš kraj propagovat. Reportáže mají velkou sledovanost a vždy představují určitou unikátnost kraje," řekl náměstek hejtmana Lubomír Traub s tím, že při každém natáčení se snaží americká produkce navštívit nejrůznější místa a představit Východní Moravu v celé její rozmanitosti.

Poslední natáčení probíhalo ve spolupráci se studenty Gymnázia a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky ve Zlíně a za finanční podpory Zlínského kraje. „Díky této spolupráci si studenti vyzkouší nejen zajímavou práci, při které nahlédnou do oblasti médií a produkce, ale současně se zdokonalují v komunikaci v angličtině," vyzdvihla radní pro školství Zuzana Fišerová.

„Zlínský kraj je jeden z mála regionů v Česku, který se může pochlubit takovou láskou k folkloru a tradicím. Přiblížit atmosféru a unikátnost tohoto regionu chceme i v zahraničí," vysvětlil důvod tematického zaměření John Honner.

Plnou verzi textu najdete na adrese:

TYPICKÉ KROJE A TRADICE ZLÍNSKÉHO KRAJE PŘEDSTAVÍ AMERICKÁ TELEVIZE

Dále o nás ještě psali:

Pořad americké televize představí v zámoří tradice Zlínského kraje

S tradicemi východní Moravy se seznámí miliony Američanů

Milí diváci, stále na Vás myslíme a připravujeme pro Vás další pořady!

Vaše Televize TGM

< zpět na hlavní stránku

English  German  France  Spain

Projekty z IROP, IPRÚ a OPŽP

Odkazy

Kde nás najdete

Adresa: nám. T. G. Masaryka 2734, 760 01 Zlín

Tel.: 577 007 444 | Fax: 577 007 445
E-mail:
gym@gjszlin.cz

Mapy.cz: Najdete nás zde

Partneři a projekty

Logo Zlínského kraje

Naše škola uzavřela smlouvu se Zlínským krajem o poskytnutí účelové neinvestiční dotace z rozpočtu Zlínského kraje ve výši 50 000 Kč na realizaci projektu Krajský parlament dětí a mládeže Zlínského kraje.

Projekty ERASMUS+

Logo Erasmus+

Projekty ESF

Realizovali jsme celou řadu projektů financovaných ESF fondy. Jejich přehled je k dispozici v sekci Projekty.

logo MU
Škola spolupracuje s Masarykovou univerzitou na projektu Partnerství ve vzdělávání.

Podporujeme talentované žáky – probuďte svůj talent prostřednictvím programu Centra pro talentovanou mládež www.ctm-academy.cz

Mezinárodní cena vévody z Edinburgu – posuňte své hranice a udělejte něco pro druhé, přihlaste se do týmu! www.DofE.cz

Eurocentrum
Škola spolupracuje s organizací Eurocentrum Zlín.