logo    Plavání Plavecký klub Zlín


Plavání – Plavecký klub Zlín

V Plaveckém klubu Zlín je ve školním roce 2021/2022 celkem 13 studentů (4 hoši a 9 dívek). Plavce trénují dva školní úvazkoví trenéři Plaveckého klubu Zlín. Jsou účastníky celostátní plavecké ligy – plave se postupovým způsobem od regionálních kol po celostátní.

V současné době má Plavecký klub Zlín dva reprezentanty Janu Přibylovou a Miroslava Knedlu.

Sportoviště

  • 50m a 25m krytý plavecký bazén Zimních lázní Zlín, Hradská 888
  • Školní sportovní hala Gymnázia a Jazykové školy, Zlín + školní posilovna
  • Stadion mládeže, Hradská 854, Zlín – suchá příprava, kompenzační cvičení
  • Lesní terén nad budovou školy – kopce Barabáš, Tlustá hora – suchá příprava, terénní běh

Trenéři

Mgr. Zdeněk Kasálek

Mgr. Alena Martinková

Sportoviště

Plavecký areál ve Zlíně

Největší úspěchy našich sportovců - plavání PKZ

Úspěchy dorostu a dospělých Plaveckého klubu Zlín za rok 2021

nejvyssi-dosazene-vysledky-dorostu-a-dospelych-plaveckeho-klubu-zlin-2021.pdf

Úspěchy dorostu a dospělých Plaveckého klubu Zlín za rok 2020

nejvyssi-dosazene-vysledky-dorostu-a-dospelych-plaveckeho-klubu-zlin-2020.pdf

Úspěchy dorostu a dospělých Plaveckého klubu Zlín za rok 2019

nejvyssi-dosazene-vysledky-dorostu-a-dospelych-plaveckeho-klubu-zlin-2019.pdf

Úspěchy dorostu a dospělých Plaveckého klubu Zlín za rok 2018

nejvyssi-dosazene-vysledky-dorostu-a-dospelych-plaveckeho-klubu-zlin-2018.pdf

Úspěchy dorostu a dospělých Plaveckého klubu Zlín za rok 2017

pkz-bilance-vysledku-2017.pdf

Úspěchy dorostu a dospělých Plaveckého klubu Zlín za rok 2016

LM ČR dorostu v Pardubicích

Michaela GOGELOVÁ 2.místo 200 metrů prsa 2:40,27s, 2.místo 100 metrů prsa 1:14,68s, 6.místo 50 metrů prsa 35,31s

Lucie MATOŠKOVÁ 3.místo 200 metrů prsa 2:41,39s, 4. místo 200 metrů polohový závod, 2:29,32s, 5.místo 100 metrů prsa 1:15,06s

Petra ZELINKOVÁ 5.místo 200 metrů polohový závod 2:31,24s, 7.místo 400 metrů polohový závod 5:29,56s, 8.místo 200 metrů volný způsob 2:18,42s(2:16,58s)

Gabriela BÁRTKOVÁ 8.místo 400 metrů polohový závod 5:33,41s

LM ČR dospělých v Praze

Lucie MATOŠKOVÁ 6.místo 200 metrů prsa 2:40,71s, 6.místo 100 metrů prsa 1:13,66s, 7. místo 200 metrů polohový závod 2:26,94s(2:26,18s)

Michaela GOGELOVÁ 7.místo 200 metrů prsa 2:40,80s

ZM ČR dospělých a dorostu v Plzni

Michaela GOGELOVÁ 2.místo dorost (7.žena) 200 metrů prsa 2:34,30s, 2.místo dorost (8.žena)100 metrů prsa 1:11,23s, 2.místo dorost 50 metrů prsa 33,64s

Lucie MATOŠKOVÁ 4.místo dorost 200 metrů polohový závod 2:21,21s, 4.místo dorost 100 metrů prsa 1:12,39s(1:12,10s), 4.místo dorost 100 metrů polohový závod 1:06,01s, 5.místo dorost 200 metrů prsa 2:36,11s

Charlota VÁŇOVÁ 5.místo dorost 50 metrů motýlek 29,30s – rekord dorostu PK Zlín

Gabriela BÁRTKOVÁ 6.místo dorost 200 metrů polohový závod 2:28,64s, 8.místo dorost 400 metrů polohový závod 5:30,73s(5:25,38s)

Petra ZELINKOVÁ 8.místo dorost 200 metrů polohový závod 2:31,03s

V roce 2016 se podařilo přepsat rekordní tabulky klubu v kategorii dorostu dvakrát a to Charlotou Váňovou na 50 metrů motýlek a Lucií Matoškovou:

1x Charlota VÁŇOVÁ 50 motýlek 29,30s

1x Lucie Matošková 100 prsa 1:13,52s

Naši závodníci získali celkem šest individuálních medailí na dorosteneckých mistrovstvích České republiky v roce 2016.

Zdeněk Kasálek – trenér

Úspěchy studentů gymnázia z Plaveckého klubu Zlín za rok 2015

LM ČR staršího žactva v Brně:

Michaela GOGELOVÁ 1.místo 200 metrů prsa 2:41,48s, 1.místo 100 metrů prsa 1:15,58s

ZM ČR staršího žactva v Prostějově:

Michaela GOGELOVÁ 1.místo 200 metrů prsa 2:37,20s, 1.místo 100 metrů prsa 1:12,78s

V létě 2015 reprezentovala Michaela GOGELOVÁ Českou republiku na EYOF ( evropské dny mládeže) v gruzínské Tbilisi, kde plavala prsařské disciplíny.

LM ČR dorostu v Pardubicích:

Charlota VÁŇOVÁ 6.místo 50 metrů volný způsob 28,01s

Tomáš KOČAŘ 6.místo 200 metrů znak 2:19,09s (v rozplavbách 2:17,37s)

Adéla STAVINOHOVÁ 8.místo 200 metrů prsa 3:00,11s

LM ČR dospělých v Praze:

Tomáš KOČAŘ 9.místo 200 metrů znak 2:17,08s

ZM ČR dospělých a dorostu v Plzni:

Lucie MATOŠKOVÁ 1.místo 200 metrů prsa 2:35,11s, 1.místo 100 metrů prsa 1:10,49s, 3.místo 50 metrů prsa 33,32s, 4.místo 100 metrů polohový závod 1:05,49s

Charlota VÁŇOVÁ 5.místo 50 metrů motýlek 29,71s, 10.místo 100 metrů volný způsob 1:00,34

Michael MÜLLER 6.místo 100 metrů znak 1:00,66s, 7.místo 50 metrů znak 28,38s

Petra ZELINKOVÁ 7.místo 100 metrů polohový závod 1:07,68s


Úspěchy studentů gymnázia z Plaveckého klubu Zlín za rok 2014

Letní mistrovství ČR dospělých v Praze

1. místo: Jan JELÍNEK 200P 2:17,23s

3. místo: Jan JELÍNEK 100P 1:04,07s

7. místo: Jan JELÍNEK 50P 29,82s

8. místo: Robin BLAŽEK 200Z 2:16,60s, Robin BLAŽEK 50Z 27,88s

9. místo: Robin BLAŽEK 100Z 1:01,40s

Letní mistrovství ČR 13 letých žáků v Pardubicích

1. místo: Michaela GOGELOVÁ 100P 1:18,97s, Michaela GOGELOVÁ 200P 2:50,42s

Zimní mistrovství ČR 13 letých žáků v Prostějově

1. místo: Michaela GOGELOVÁ 100P 1:15,07s, Michaela GOGELOVÁ 200P 2:41,76s

5. místo: Michaela GOGELOVÁ 100PZ 1:13,25s

8. místo: Michaela GOGELOVÁ 200PZ 2:37,93s


Úspěchy studentů gymnázia z Plaveckého klubu Zlín za rok 2013

Letní mistrovství ČR dorostu 14.-16.6.2013 Plzeň

Diana ROCHOVANSKÁ: 1.místo 50m prsa 33,35; 2.místo 100m prsa 1:15,73; 3.místo 200m prsa 2:44,46

Jan JELÍNEK: 2.místo 100m prsa 1:06,02; 3.místo 50m prsa 30,08; 3.místo 200m prsa 2:24,58

Robin BLAŽEK: 4.místo 50m znak 27,96; 4.místo 100m znak 1:01,37; 5.místo 200m znak 2:14,22

Letní mistrovství ČR dospělých Pardubice 28.-30.6.2013

Diana ROCHOVANSKÁ: 5.místo 200m prsa 2:47,10; 6.místo 100m prsa 1:15,08; 6.místo 50m prsa 33,89

Jan JELÍNEK: 4.místo 200m prsa 2:23,08; 6.místo 100m prsa 1:06,05; 11.místo 50m prsa 30,56

Robin BLAŽEK: 10.místo 100m znak 1:01,63; 11.místo 50m znak 28,33; 12.místo 200m znak 2:15,36

Zimní mistrovství ČR dorostu v Plzni 13.-16.12.2012

Diana ROCHOVANSKÁ: 2.místo 50m prsa 33,47; 2.místo 100m prsa 1:13,43; 2.místo 200m prsa 2:42,97 rozplavby(2:41,51); 8.místo 100m polohový závod 1:07,93

Jan JELÍNEK: 2.místo 100m prsa 1:02,90 rozplavby(1:02,71); 3.místo 50m prsa 29,49; 3.místo 200m prsa 2:17,02; 4.místo 100m polohový závod 57,81

Robin BLAŽEK: 3.místo 50m znak 26,85; 4.místo 100m znak 58,01; 6.místo 200m znak 2:07,32

Zimní mistrovství ČR dospělých v Plzni 13.-16.12.2012

Diana ROCHOVANSKÁ: 8.místo 200m prsa 2:42,97 rozplavby(2:41,51); 9.místo 50m prsa 33,47; 9.místo 100m prsa 1:13,43

Jan JELÍNEK: 5.místo 100m prsa 1:02,90 rozplavby(1:02,71); 5.místo 200m prsa 2:17,02; 11.místo 50m prsa 29,49; 11.místo 100m polohový závod 57,81

Robin BLAŽEK: 10.místo 100m znak 58,01


Úspěchy studentů gymnázia z Plaveckého klubu Zlín za rok 2012

Letní mistrovství ČR dorostu 22.-24.6.2012 v Brně

Diana ROCHOVANSKÁ: 2.místo 50m prsa 34,79; 2.místo 100m prsa 1:15,34; 3.místo 200m prsa 2:43,93

Jan JELÍNEK: 4.místo 50m prsa 31,31; 4.místo 100m prsa 1:08,00; 10.místo 50m znak 29,90

Robin BLAŽEK: 5.místo 50m znak 29,01; 5.místo 100m znak 1:02,26; 5.místo 200m znak 2:15,90

Letní mistrovství ČR dospělých v Praze 13.-15.7.2012

Diana ROCHOVANSKÁ: 8.místo 200m prsa 2:46,96; 11.místo 100m prsa 1:15,95; 11.místo 50m prsa 35,33

Jan JELÍNEK: 9.místo 200m prsa 2:29,27; 15.místo 50m prsa 31,65

Robin BLAŽEK: 13.místo 200m znak 2:16,45; 15.místo 50m znak 29,20

Jan HUTÁK: 13.místo 200m motýlek 2:16,91

Zimní mistrovství ČR dorostu v Plzni 13.-16.12.2012

Diana ROCHOVANSKÁ: 3.místo 50m prsa 33,69; 3.místo 100m prsa 1:13,33; 3.místo 200m prsa 2:41,22; 6.místo 100m polohový závod 1:07,93

Jan JELÍNEK: 5.místo 50m prsa 29,94; 4.místo 100m prsa 1:04,25; 3.místo 200m prsa 2:20,24; 8.místo 100m polohový závod 59,53

Robin BLAŽEK: 4.místo 50m znak 27,38; 4.místo 100m znak 58,96; 6.místo 200m znak 2:10,16

Zimní mistrovství ČR dospělých v Plzni 13.-16.12.2012

Diana ROCHOVANSKÁ: 7.místo 50m prsa 33,69; 9.místo 100m prsa 1:13,33; 9.místo 200m prsa 2:41,22

Jan JELÍNEK: 10.místo 100m prsa 1:04,25; 10.místo 200m prsa 2:20,24; 15.místo 50m prsa 29,94; 15.místo 100m polohový závod 59,53

Robin BLAŽEK: 11.místo 50m znak 27,38; 11.místo 100m znak 58,96; 15.místo 200m znak 2:10,16


Umístění plavců SG za rok 2011

1. Zimní mistrovství ČR seniorů 15.-18.12. 2011 - Chomutov

5. místo: štafeta děvčat na 4x100m VZ - ve štafetě startovaly: Rochovanská a Garguláková

19. místo: Jan Huták- 200m motýlek

23. místo: Kateřina Garguláková 100Z

2. Zimní mistrovství ČR staršího dorostu: 15.-18.12. 2011 - Chomutov

6. místo: Jana Hanuštiaková - 50m prsa

8. místo: Barbora Adámková - 100m VZ

11. místo: Stanislav Strnad - 50mVZ

3. Zimní mistrovství ČR mladšího dorostu: 15.-18.12. 2011 - Chomutov

3. místo: Jan Jelínek - 100m P

4. místo: Jan Jelínek - 200m P

5. místo: Jan Jelínek 100mPZ, Robin Blažek 50m Z

6. místo: Jan Jelínek 50mP

8. místo: Robin Blažek 200mZ

4. Letní mistrovství ČR dospělých 8.-10.7. 2011 - Praha

3. místo: 4x 100m PŠ ženy: - ve štfetě startovala B.Adámková

5. místo: 4x100mVZ ženy: - ve štafetě startovala B.Adámková

6. místo: 4x100m VZ muži: - ve štafetě startoval J.Huták

11. místo: Jan Huták - 200m M

5. Letní mistrovství ČR dorostu 24.-26.6. 2011 Zlín

3. místo: Jana Hanuštiaková - 50mP, Jan Jelínek - 100mP

4. místo: Jan Jelínek - 200mP, 4x100mVZ: ve štafetě startovaly: Adámková,Hanuštiaková,Tylová

5. místo: Olive Chripko - 200mM a 400mPZ, 4x 100m VZ: Michalica,Strnad, Hovorka, Jelínek

6. místo: Barbora Adámková 100mVZ

7. místo: Barbora Adámková - 200mVZ, 4x100mPŠ: Blažek,Jelínek,Chmelický, Hovorka

SPORTOVNÍ VÝSLEDKY ŽÁKŮ v roce 2010 - Plavání

Zimní mistrovství ČR dospělých 12.-14.3. Chomutov

3. místo: štafeta 4x100VZ ženy-startovaly: Dohnálková, Horníková; štafeta 4x100PŠ ženy- startovaly: Horníková, Dohnálková

4. místo: Karel Beníček 50m Z

Letní mistrovství ČR dospělých 9.-11.7. Praha

3.- místo: štafeta 4x100PŠ ženy- startovala Jana Hanuštiaková

Letní mistrovství ČR dorostu – 25.-27.6. – Plzeň

1. místo:: Karel Beníček 50Z, 100Z

2. místo: Karel Beníček 100VZ, 200VZ

3. místo:: štafeta 4x100mVZ: Beníček, Huták, Hovorka, Strnad

4. místo: Stanislav Strnad 50VZ, Jana Hanuštiaková 50P

5. místo: Jan Huták 50VZ, Kateřina Garguláková 200Z, 100Z

6. místo: Garguláková 50Z, Adámková 100VZ, 200VZ, Huták 200VZ

Zimní mistrovství ČR dorostu 17.-19.12.Trutnov

1. místo: Karel Beníček 50Z, Jan Jelínek 100P

2. místo: Karel Beníček 100Z

3. místo: Karel Beníček 100VZ, 100PZ

4. místo: Jan Huták 200M, Jan Jelínek 50Z, Karel Beníček 50M, 4x100mVZ štafeta: Beníček, Jelínek, Huták, Hovorka

5. místo: Jelínek100PZ, Gargulíková 200Z

6. místo: Garguláková 50Z, Huták 200VZ, štafeta 4x100PŠ: Beníček, Jelínek, Huták, Hovorka

Medailová umístění studentů sportovního gymnasia ve Zlíně v letech 1999-2009 na mistrovstvích České republiky dorostu a dospělých

A/ kategorie dospělých:

  • 1. místo: 8x
  • 2. místo: 4x
  • 3. místo: 10x

B/ kategorie dorostu:

  • 1.místo: 6x
  • 2.místo: 17x
  • 3.místo: 21x

Závodníci, kteří se podíleli na medailovém zisku

Horáková, Malota, Oharek, Běťáková, Helešicová, Zvonek, Huták, Koláčková, Sekanina, Horníková, Hajdová, Holbíková, Tonkovič, Kolář, Beníček, Freml, Hanuštiaková, Garguláková, Kuchtíčková, Málek. Tj. 50 % z celkového počtu studentů.

  • Účastníci MEJ: Oharek, Beníček
  • Účastníci ME,MS,OH: Málek
  • Účastníci SU: Horáková