logo    Plavání Zlínský plavecký klub


Plavání – Zlínský plavecký klub

Ve Zlínském plaveckém klubu je ve školním roce 2021/2022 celkem 8 studentů (5 hochů a 3 dívky). Plavce ZPK trénuje jeden úvazkový trenér Zlínského plaveckého klubu. Jsou účastníky celostátní plavecké ligy – plave se postupovým způsobem od regionálních kol po celostátní.

Sportoviště

  • Plavecký trénink probíhá na 25m a 50m bazéně v plaveckém areálu Lázně Zlín
  • Školní sportovní hala Gymnázia a Jazykové školy Zlín + školní posilovna
  • Stadion mládeže, Hradská 854, Zlín – suchá příprava, kompenzační cvičení
  • Sportovní hala Euronics Zlín, U Stadionu 4286 – suchá příprava, kompenzační cvičení
  • Suchou přípravu vede profesionální fyzioterapeutka.

Trenéři

Bc. Zdeněk Vaněčka

Sportoviště

Trénujeme v plaveckém areálu lázně Zlín

Zlínský plavecký klub - plavání v areálu Steza Zlín
Zlínský plavecký klub - plavání v areálu Steza Zlín
Zlínský plavecký klub - plavání v areálu Steza Zlín
Zlínský plavecký klub - plavání v areálu Steza Zlín
Zlínský plavecký klub - plavání v areálu Steza Zlín
Zlínský plavecký klub - plavání v areálu Steza Zlín

Plavání – Zlínský plavecký klub

Úspěchy dorostu a dospělých Zlínského plaveckého klubu za rok 2019

zpk-bilance-vysledku-2019.pdf

Úspěchy dorostu a dospělých Zlínského plaveckého klubu za rok 2018

zpk-bilance-vysledku-2018.pdf

Úspěchy dorostu a dospělých Zlínského plaveckého klubu za rok 2017

zpk-bilance-vysledku-2017.pdf

Úspěchy studentů plavců Zlínského plaveckého klubu v roce 2016

V roce 2016 měl Zlínský plavecký klub v seniorské reprezentaci Lukáše Macka a Gabrielu Chudárkovou, v juniorské reprezentaci Martina Klusal, Martina Ráčka a Matěje Zábojníka

Úspěchy studentů plavců Zlínského plaveckého klubu v roce 2016

1. Letní mistrovství ČR dospělých Pardubice

2 medaile a 10x finále A

2. místo: Lukáš Macek - 50 P

3. místo: Gabriela Chudárková - 100 VZ

4. místo: Gabriela Chudárková - 50 VZ

5. místo: Lukáš Macek - 100 P, Gabriela Chudárková – 50 Z

7. místo: Lukáš Macek - 200 P

štafeta mužů 4x100 VZ – v sestavě byl Martin Klusal

štafeta mužů 4x100 PZ – v sestavě byli Lukáš Macek a Jan Slíva

8. místo: Jan Slíva 50 M a 100M, Matěj Zábojník 200 P

2. Letní mistrovství ČR dorostu Plzeň

1 titul dorosteneckého mistra ČR a další 3 medaile a 12x finále A

1. místo: Martin Klusal - 50 VZ

2. místo: Matěj Zábojník 50 P

3. místo: Monika Langerová 100 Z, Matěj Zábojník 100 P

4. místo: Monika Langerová - 200 Z

štafeta dorostenců 4x100 PZ – členové Matěj Zábojník, Jan Slíva a Martin Klusal

štafeta dorostenců 4x100 VZ – členové Matěj Zábojník, Jan Slíva a Martin Klusal

5. místo: Martin Klusal - 100 VZ a 50 M

6. místo: Monika Langerová - 50 Z, Matěj Zábojník 50 P

7. místo: Jan Slíva - 100 VZ

3. Letní mistrovství ČR 14letého žactva 6. - 7. 6. 2015 Brno

3 medaile

2. místo: štafeta žáků 4x50 VZ – v sestavě byl Martin Ráček

3. místo: Martin Ráček - 100 P a 200 P

štafeta žáků 4x50 PZ – v sestavě byl Martin Ráček

5. místo: Martin Ráček - 50 VZ

4. Zimní mistrovství ČR dospělých Plzeň

6x finále A

4. místo: Gabriela Chudárková - 50 VZ

štafeta mužů 4x50 VZ – v sestavě byli Martin Klusal a Jan Slíva

5. místo: Gabriela Chudárková – 50 Z

6. místo: štafeta mužů 4x50 PZ – v sestavě byli Martin Klusal a Jan Slíva

smíšená štafeta 4x50 PZ – v sestavě byli Gabriela Chudárková, Monika Langerová a Jan Slíva

7. místo: Matěj Zábojník 200 P

5. Zimní mistrovství ČR dorostu Plzeň

2 tituly a 1 medaile a 13x finále A

1. místo: Matěj Zábojník – 100 P a 200 P

2. místo: Matěj Zábojník 50 P

4. místo: Monika Langerová - 100 Z

5. místo: Adéla Honsová – 50 P, Monika Langerová - 200 Z, Martin Klusal – 50 M, Jan Slíva – 50 M

6. místo: Jan Slíva – 100 M

7. místo: Monika Langerová - 50 Z, Jan Slíva – 50 Z

8. místo: Jan Slíva - 100 M, Martin Klusal – 100 M a 100 VZ

9. místo: Adéla Honsová – 200 P, Monika Langerová - 50 VZ, Martin Klusal – 50 VZ, 100 PZ a 50 Z

6. Mistrovství ČR družstev 2016

Družstvo žen postoupilo v roce 2016 do finále, kde obsadilo 8. místo – podílely se na něm Adéla Honsová, Gabriela Chudárková, Monika Langerová a Petra Vybíralová

Umístění plavců Zlínského plaveckého klubu a studentů Gymnázia a Jazykové školy s právem jazykové zkoušky za rok 2015

1. Letní mistrovství ČR dospělých 17. – 19. 7. 2015 Praha

2 medaile

2. místo: Lukáš Macek - 50 P

3. místo: Gabriela Chudárková - 100 VZ

5. místo: Gabriela Chudárková - 200 VZ

štafeta žen 4x100 VZ – členky Gabriela Chudárková, Monika Langerová a Petra Vybíhalová

6. místo: Lukáš Macek - 100 P

7. místo: Gabriela Chudárková - 50 VZ, Monika Langerová - 100 Z

štafeta žen 4x100 PZ – členky Gabriela Chudárková, Monika Langerová a Petra Vybíhalová

8. místo: Monika Langerová - 200 Z

štafeta mužů 4x100 PZ – členové Jan Slíva a Martin Klusal

9. místo: Lukáš Macek - 200 P

štafeta mužů 4x100 VZ – členové Jan Slíva a Lukáš Macek

10. místo: Lukáš Macek - 50 M

2. Letní mistrovství ČR dorostu 3. -5. 7. 2015 Pardubice

6 medailí

2. místo: Gabriela Chudárková - 50 VZ a 100 VZ, Monika Langerová - 100 Z

3. místo: Monika Langerová - 50 Z

štafeta žen 4x100 PZ – členky Gabriela Chudárková, Monika Langerová a Petra Vybíhalová

štafeta žen 4x100 VZ – členky Gabriela Chudárková, Monika Langerová a Petra Vybíhalová

4. místo: Gabriela Chudárková - 50 Z

5. místo: Gabriela Chudárková - 200 VZ

6. místo: Martin Klusal - 200 VZ

Petra Vybíhalová - 50 VZ

štafeta dorostenců 4x100 PZ – členové Matěj Zábojník, Jan Slíva a Martin Klusal

7. místo: Monika Langerová - 200 Z

8. místo: Jan Slíva - 50 M a 100 M

Petra Vybíhalová - 100 VZ

štafeta dorostenců 4x100 VZ – Jan Slíva a Martin Klusal

9. místo: štafeta dorostenců 4x100 PZ – Jan Slíva

3. Letní mistrovství ČR 13letého žactva 6. - 7. 6. 2015 Brno

2 tituly a další 3 medaile

1. místo: Martin Ráček - 100 P a 200 P

2. místo: Martin Ráček - 200 PZ a 100 VZ

3. místo Martin Ráček - 50 VZ

4. Letní olympiáda dětí a mládeže 14. - 16. 6. 2015 Plzeň

2 tituly a další 3 medaile

1. místo: Martin Ráček - 100 P a 200 P

2. místo: Martin Ráček - 200 PZ a 100 VZ

3. místo Martin Ráček - 50 VZ

5. Zimní mistrovství ČR 13letého žactva 6. – 7. 12. 2015 Jihlava

3 tituly a 6 medailí

1. místo: Martin Ráček - 100 P, 100 PZ, 200 P

2. místo: Martin Ráček 200 PZ

3. místo: Martin Ráček - 50 VZ, 100 VZ

6. Zimní mistrovství ČR dorostu 10. – 13. 12. 2015 Plzeň

1 medaile

3. místo: Monika Langerová - 100 Z

4. místo: Gabriela Chudárková - 50 Z, 100 Z, 100 VZ, Jan Slíva – 50 m

5. místo: Gabriela Chudárková - 50 M, 50 VZ

6. místo: Jan Slíva - 50 Z

8. místo: Jan Slíva - 100 M, Petra Vybíhalová - 100 VZ

9. místo: Monika Langerová - 50 Z, 200 Z, Petra Vybíhalová – 50 M, Matěj Zábojník – 100 P

7. Zimní mistrovství ČR dospělých 10. – 13. 12. 2015 Plzeň

1 medaile

2. místo: Lukáš Macek - 50 P

4. místo: Lukáš Macek - 100 P

7. místo: Lukáš Macek - 50 VZ

štafeta mix 4x50 PZ – členové Langerová, Macek, Slíva, Chudárková

štafeta mix 4x50 VZ – členové Macek, Vybíhalová, Chudárková

štafeta ženy 4x50 PZ – členové Langerová, Honsová, Vybíhalová, Chudárková

8. Martin Ráček překonal české rekordy 13letého žactva

28. 11. 2015 časem 31,69 na 50 P

12. 12. 2015 časem 1:09,09 na 100 P


Umístění plavců Zlínského plaveckého klubu a studentů Gymnázia a Jazykové školy s právem jazykové zkoušky za rok 2014

1. Letní mistrovství ČR 12letého žactva 14.-15.6. 2014 Chomutov (1 titul a 5 medailí)

1. místo: Martin Ráček - 100 P

2. místo: Martin Ráček - 100 PZ, 200 PZ, 200 P, 50 VZ

2. Letní mistrovství ČR dorostu 14.-16.6. 2013 Plzeň (1 titul a 7 medailí)

1. místo: Gabriela Chudárková - 50 Z

2. místo: Gabriela Chudárková - 100 VZ, Lukáš Macek – 50 P, 200 P

štafeta dorostenek 4x100 VZ – členky Gabriela Chudárková, Tereza Lavičková a Petra Vybíhalová

3. místo: Gabriela Chudárková - 50 VZ, 200 VZ

4. místo: Gabriela Chudárková - 100 M, Lukáš Macek - 100 P

6. místo: Tereza Lavičková 50 M, 200 M, Petra Vybíhalová 50 VZ, 100 VZ

štafeta dorostenců 4x100 VZ – člen Lukáš Macek, Jan Slíva

štafeta dorostenek 4x100 PZ – členky Gabriela Chudárková, Tereza Lavičková a Petra Vybíhalová

7. místo: Tereza Lavičková 50 P

8. místo: Tereza Lavičková 100 M, Petra Vybíhalová 50 M

3. Letní mistrovství ČR dospělých 11. – 13. 7. 2014 Praha (1 medaile)

3. místo: Gabriela Chudárková - 50 VZ

4. místo: Gabriela Chudárková - 100 M, 100 VZ, Lukáš Macek - 100 P

5. místo: Gabriela Chudárková - 50 Z, Lukáš Macek - 50 P

6. místo: štafeta žen 4x100 VZ – členky Gabriela Chudárková, Tereza Lavičková a Petra Vybíhalová

4. Zimní mistrovství ČR 12letého žactva 14.-15.6. 2014 Trutnov (2 tituly a 6 medailí)

1. místo: Martin Ráček - 100 P, 100 PZ

2. místo: Martin Ráček - 200 P, 50 VZ

3. místo: Martin Ráček - 200 PZ, 100 VZ

5. Zimní mistrovství ČR dorostu 18. – 21. 12. 2014 Plzeň (1 titul a 8 medailí)

1. místo: Lukáš Macek – 50 VZ

2. místo: Gabriela Chudárková - 50Z, 100 VZ, Lukáš Macek – 50 P, 100P, 200 P

3. místo: Gabriela Chudárková - 50 VZ, Lukáš Macek - 100 PZ

4. místo: Gabriela Chudárková - 100 M, 200 VZ, Lukáš Macek – 50 M

5. místo: Tereza Lavičková 400 PZ

6. místo: Tereza Lavičková 50 P

8. místo: Jan Slíva 50 Z

9. místo: Petra Vybíhalová 50 Z

6. Zimní mistrovství ČR dospělých 18. – 21. 12. 2014 Plzeň

5. místo: Gabriela Chudárková - 100 VZ, Lukáš Macek - 50 P

6. místo: Gabriela Chudárková - 50 Z, 100 M, Lukáš Macek - 100 P

7. místo: Gabriela Chudárková - 50 VZ

8. místo: Lukáš Macek - 200 P

9. místo: Lukáš Macek – 50 M


Umístění plavců studentů Gymnázia a Jazykové školy s právem jazykové zkoušky ze Zlínského plaveckého klubu za rok 2013

Letní mistrovství ČR dorostu 14.-16.6. 2013 Plzeň

2. místo: Lukáš Macek - 200m P

3. místo: Lukáš Macek - 100m P

4. místo: Lukáš Macek - 50m P

6. místo: Tereza Lavičková 200m PZ, 4x100m PZ ženy (členky Tereza Lavičková a Petra Vybíhalová), štafeta 4x100m PZ muži (člen Lukáš Macek)

7. místo: Tereza Lavičková 400m PZ

8. místo: Tereza Lavičková 100m M, Beáta Polišenská 200m Z

10. místo: Tereza Lavičková 50m M

Letní mistrovství ČR dospělých 28.-30.6. 2013 Pardubice

4. místo: Lukáš Macek - 50m P

9. místo: Lukáš Macek - 200m P, štafeta 4x100m PZ muži (členové Lukáš Macek a Tomáš Michalica)

10. místo: Lukáš Macek - 100m P


Umístění plavců studentů Gymnázia a Jazykové školy s právem jazykové zkoušky ze Zlínského plaveckého klubu za rok 2012

Zimní mistrovství ČR dorostu: 13.-16.12. 2012 - Plzeň

2. místo: Lukáš Macek - 50m P

3. místo: Lukáš Macek - 100m P, 200m P, 50m VZ

5. místo: Lukáš Macek 100mPZ

8. místo: Beáta Polišenská - 50m M

9. místo: Tomáš Michalica 100m VZ

10. místo: Beáta Polišenská - 200m M, 100m M, Tomáš Michalica 200m VZ

Letní mistrovství ČR dorostu 22.-24.6. 2012 Brno

7. místo 4x 100m VZ: Tereza Lavičková

8. místo: Beáta Polišenská - 200mVZ

9. místo: Beáta Polišenská - 400mVZ