Název projektu

Tvorba a implementace dvojjazyčných výukových programů pro využití ICT ve výuce matematiky, informatiky a počítačové grafiky na Gymnáziu a Jazykové škole ve Zlíně (Designing and implementing bilingual educational programmes to use ICT for teaching mathematics, information technology and computer graphics in Gymnázium a Jazyková škola Zlín).

Informace o projektu

Práce na projektu byly započaty dne 1.11.2008 a ukončeny dne 31.10.2012. Cílem projektu byla realizace dvou specializovaných seminářů "Seminář z informatiky" a "Grafika, design a multimédia". K realizaci těchto předmětů bylo využito špičkových informačních technologií a profesionálního software Creative Suite 5 od firmy Adobe Systems a studenti se učí v těchto technologiích pracovat, což jim dává konkurenční výhodu v oblasti práce s počítači a schopnosti jich využít v praxi.

Semináře očima studentů

Následující video obsahuje hodnocení absolventů našich odborných seminářů. Všem zúčastněným bychom rádi poděkovali za ochotu vyjádřit svůj názor a účinkovat v tomto videu. Doufáme, že vám toto video pomůže při rozhodování o tom, zda jsou pro vás tyto semináře vhodné (pokud máte jakékoliv dalši dotazy, tak se na nás neváhejte obrátit - rádi Vám podáme jakékoliv další informace).

Toto video bylo vytvořeno technologiemi Adobe Premiere, Adobe After Effects a většina doplňkové grafiky našimi studenty semináře Grafika, design a multimédia.

Get the Flash Player to see this player.

Zlatý Ámos 2012

Vítězem 19. ročníku ankety Zlatý Ámos se stal Mgr. Michal Mikláš, učitel informatiky na naší škole. Kromě titulu Zlatý Ámos získal i titul Dětský Ámos, který uděluje dětská porota. V následujícím krátkém videu můžete vidět rozhovor s Michalem Miklášem po vítězství v regionálním kole a zisku titulu "Ámos Zlínského kraje 2012".

Finále ankety se konalo dne 23. 3. 2012 v kongresovém sále hotelu Olšanka v Praze. Krátkou reportáž o vítězství ve finále soutěže a rozhovor po finále můžete shlédnout v následujícím videu (v čase 9:04).

Studenti připravili pro Zlatého Ámose velmi srdečné a také hlučné přivítání :)

Více o průběhu této akce se můžete dočíst v našich online novinách Renomé a nebo na webu České televize.

Anketu Zlatý Ámos pořádá nezávislé občanské sdružení Klub Domino a Dětská tisková agentura. Jejím posláním je především popularizace pedagogů, kteří podle hodnocení dětí, žáků a studentů významně přispívají k utváření kvalitního vztahu mezi žáky a učiteli (vychovateli), dětmi a jejich vedoucími.

Vyhlašování nejlepších závěrečných prací z informatiky a grafiky

Ve spolupráci s firmou Adobe Systems každoročně vyhlašujeme nejlepší závěrečné práce našich studentů. Snažíme se tak ocenit nejlepší studenty a povzbudit je tak do dalšího studia, které zápal a úsilí vyžaduje. Zároveň jsou semináře pro mnoho těchto studentů odrazovým můstkem v jejich další profesní kariéře.

Mimo věcných cen věnovaných firmou Adobe Systems získají studenti i diplomy.

Společné setkávání studentů seminářů z informatiky a grafiky

V létě pravidelně komise IVT pořádá neformální setkání absolventů seminářů, kde se diskutuje o předmětu, technologiích i obyčejných lidských nevirtuálních věcech. :)

4. místo našeho studenta v grafické soutěži AČR

Ve dnech od 5. 12. 2011 do 27. 12. 2011 se konala celorepubliková soutěž Armády České republiky o nejlepší wallpaper (pozadí na plochu) na téma Český voják zná své poslání. Do této akce se zapojilo celkem 30 účastníků, mezi kterými nechyběli ani profesionální grafici a fotografové. Soutěže se účastnil také náš student Jakub Kašík, ze třídy 4.A a podařilo se mu obsadit krásné čvtrté místo.

Kromě otestování svých grafických dovedností při tvorbě fotomontáže z předmětu Grafika, design a multimédia si ze soutěže odnesl také věcné ceny, které do soutěže věnovalo ministerstvo obrany jako např. diplom nebo flash disk ve tvaru patrony.

Gratulujeme!

Ukázky závěrečných prací našich studentů

Některé práce jsou složeny z poněkud většího objemu dat - proto buďte při jejich stahování prosím trpěliví.

Interaktivní průvodce lázněmi Luhačovice (Photoshop, InDesign, Illustrator) - 21MB

Výroční zpráva organizace (InDesign, Photoshop, Illustrator) - 8MB

Logomanuál k navrženému logu pro ZŠ (InDesign, Photoshop, Illustrator) - 0.5MB

Plakáty pro taneční soutěž Dance Cup (Photoshop, Illustrator) - 0.8MB

Kalendář (ruční kresby převedené do křivek a ilustrací v Illustratoru a dokončeny v Photoshopu) (Photoshop, Illustrator) - 5.3MB

Osobitá elektronická publikace o problémech dnešního světa s fotomontážemi (Photoshop, Illustrator, InDesign) otáčejte stránky myší uchopením za pravý dolní roh stránky - 15.6MB

Virtuální prohlídka školy (Photoshop, Flash, Dreamweaver)

webdesign, xhtml, css, php - Mgr. Michal Mikláš