Projekt Není gymnázium jako gymnázium

Během listopadu 2008 byl na našem gymnáziu v seminářích z informatiky realizován projekt Není gymnázium jako gymnázium. Byl koncipován jako týmový projekt studentů, ve kterém měli za úkol vytvořit internetovou prezentaci školy vlastníma očima. Projektu se účastnilo Biskupské gymnázium Brno a naše Gymnázium a Jazyková škola Zlín. Níže jsou odkazy na jednotlivé prezentace.

Semináře z informatiky

V semináři jsou probírána následující témata:

  • Principy a tvorba internetových stránek v jazyce HTML a CSS (statické internetové prezentace) – práce s profesionálními programy Dreamweaver, Flash, webdesign, tvorba stránek v jazyce PHP (dynamické internetové prezentace), základy databází.
  • Práce s grafickým editorem, budou vysvětleny základní principy počítačové grafiky a příprava grafických souborů pro použití na Internetu (úprava digitálních fotografií).
  • Základy algoritmizace a programování v jazyce Pascal (výuka je zaměřena na rozvoj analytického a logického myšlení).
  • Seznámení se základními informatickými okruhy (počítačové sítě, umělá inteligence atp.). Budou také rozšířeny vědomosti a dovednosti pro použití textového editoru Word a tabulkového procesoru Excel na pokročilé úrovni.

Seminář je vhodný pro studenty, kteří chtějí studovat nejen přímo odbornou informatiku, ale obecně vysoké školy technického zaměření (ČVUT, strojní, stavební) nebo se o problematiku počítačů zajímají.

webdesign, xhtml, css, php - Mgr. Michal Mikláš