KONTAKTY   |   STRÁNKY PRO RODIČE   |   STRÁNKY PRO VEŘEJNOST   |   STUDENTSKÝ INTRANET

AKTUALITY

ZÁJEZD DO ANGLIE

Vážení studenti, připravili jsme pro vás poznávací zájezd do Anglie. Podrobné informace najdete v přiloženém souboru londyn-cerven-2015.pdf.

Hlásit se můžete již nyní! Bližší informace a přihlášky najdete u Marie Gajzlerové a Terezie Kasálkové (kabinet 415b).

Tešíme se na Vás!!!

Evropský den jazyků 2014

Evropský den jazyků 2014Srdečně vás zveme na oslavy Evropského dne jazyků, které již tradičně pořádá Gymnázium a Jazyková škola Zlín společně s Eurocentrem Zlín. Oslavy proběhnou v pátek 26. 9. 2014 od 9 do 13 hodin v prostorách Gymnázia.

Program akce najdete v programu evropského dne jazyků.

Upozornění pro maturanty

Maturitní vyvědčení pro maturanty, kteří maturovali v podzimním termínu, jsou připravena k vyzvednutí v kanceláři školy.

Rozhovor s Klárou Liškovou (Č4.B) v České televizi

Reportérka Klára Lišková (Č4.B) ve Zprávičkách na DéčkuV úterních Zprávičkách s datem 16. 9. 2014 vyzpovídal moderátor Petr Srna reportérku naší školní televize Kláru Liškovou (Č4.B). Ta společně s Filipem Strakošem (O6.A) a Janem Šebestou (student OA Zlín) natáčela koncem prázdnin reportáž o Barum Czech Rally Zlín 2014.

ČT Déčko | Zprávičky | 16. 9. 2014

redakce Televize T. G. M.

Reportáž o Barum Czech Rally Zlín 2014

Reportérka Klára Lišková (Č4.B) při natáčení reportáže o Barum Czech Rally Zlín 2014Na zpravodajském serveru ČT24 v sekci Vaše zprávy (projekt Digináves) můžete zhlédnout reportáž Kláry Liškové (GJŠ Zlín), Filipa Strakoše (GJŠ Zlín) a Jana Šebesty (OA Zlín) o Barum Czech Rally Zlín 2014.

ČT24 | Václav Pech ovládl rallye ve Zlíně

redakce Televize T. G. M.

ZAHRANIČNÍ VÝMĚNNÝ PROGRAM – BELGIE

Naši žáci mají možnost zapojit se v tomto školním roce do výměnného programu se střední školou VTI v belgickém Izegemu. Podmínkou účasti je poskytnutí ubytování a stravy (snídaně + oběd ve formě balíčku + večeře) pro belgického partnera a jeho dopravu ke škole (MHD, autobus, vlak, ...). Totéž bude zajištěno pro naše žáky v Izegemu.

Termín pobytu belgických studentů ve Zlíně: 24.–30. 9. 2014

Termín pobytu našich studentů v Izegemu: duben 2015 (bude upřesněno)

Cena: 6.500 Kč (zahrnuje dopravu autobusem, nocleh se snídaní v Bruselu, pojištění, vstupy)

Ústní maturitní zkouška 11. 9. 2014

Milí maturanti v podzimním termínu,

vzhledem k tomu, že ještě došlo ke změnám v počtu maturujících, provedl jsem další korekci maturitního rozvrhu, která nám umožní zvládnout vše v příznivějším čase. Aktualizovanou verzi maturitního rozvrhu naleznete na studentském intranetu.

Se všemi se těším na shledanou na ranním zahájení v 7.30 a přeji Vám úspěšné složení maturitní zkoušky!

Přemysl Šil

Německá tradice v praxi

Letošní nováčci ze třídy O2.A s kornoutyKaždý třetí žák naší školy si volí jako druhý cizí jazyk němčinu. Letošní nováčci ze třídy O2.A byli přivítáni do řad němčinářů v duchu německé tradice a odnesli si pro vzpomínku na svou první hodinu němčiny kornout se sladkostmi. Tzv. „Schultüten“ dostávaly děti v Durynsku a Sasku už před 200 lety, aby si osladily svůj první školní den. Naše sekundány čeká ještě dlouhá sedmiletá cesta za znalostmi němčiny, která může být završena zkouškou Zertifikat Deutsch, maturitní zkouškou či dalším studiem na některé z německých univerzit. Na této cestě jim přejeme „viel Spaß“.

Mgr. Soňa Surá

Třídní schůzky rodičů žáků 1. ročníku a primy

Vážení rodiče, zveme Vás na první třídní schůzky, na kterých se seznámíte s třídními učiteli, s chodem školy a s kalendářem školního roku 2014/2015. Schůzky začínají ve čtvrtek 4.9.2014 v 16 hodin v budově školy (seznam učeben jednotlivých tříd bude vyvěšen v budově).

Všechny rodiče zveme a těšíme se na setkání.

Vedení školy

Naši studenti v nové soutěži České televize

Studenti GJŠ Zlín během natáčení | foto: Televize T. G. M.Už zítra 5. září 2014 v 15:40 na Déčku uvidíte naše studenty v prvním dílu nové vzdělávací soutěže České televize.

U6 – úžasný svět techniky

redakce Televize T. G. M.

Organizace 1. školního dne

Vážení rodiče, milí studenti,

Školní rok 2014/2015 zahájíme v kmenových učebnách podle rozpisu v pondělí 1. září 2014 od 8.00. Po krátkém projevu paní ředitelky Vás čekají první dvě třídnické hodiny, poté vyučování okolo 10. hodiny skončí. Studenti 1. ročníku pak budou pokračovat odjezdem na seznamovací pobyt. Připomínáme, že je potřeba přinést vyplněnou návratku s potvrzením o bezinfekčnosti.

Plnou verzi textu s informacemi k zahájení školního roku najdete v přiloženém souboru informace-k-zahajeni-skolniho-roku-2014-2015.pdf.

Všem přejeme, aby byl nový školní rok úspěšný!

vedení školy

INFORMACE K MATURITÁM

(aktualizováno 26. 8. 2014)

Milí maturanti,

všem, kteří budete konat MZ v termínu Podzim 2014, zasíláme poštou doporučeně pozvánku se všemi informacemi. Současně tyto informace najdete v rubrice Maturita na našich webových stránkách.

Také budoucí maturanti v termínu Jaro 2015 zde najdou nové informace – o změnách v katalozích požadavků pro CJL a MAT.

Přemysl Šil

Komisionální zkoušky a zkoušky k doplnění klasifikace

(aktualizováno 19. 8. 2014)

Studentky a studenti,

pokud dosud nemáte uzavřen školní rok 2013/2014, pak se Vás týká zpráva uveřejněná na studentském intranetu (rubrika STUDENTI). Najdete tam soubor s rozpisem opravných zkoušek, rozdílových zkoušek a zkoušek k doplnění klasifikace.

Přeji Vám jejich úspěšné složení!

Přemysl Šil

Informace pro nově nastupující žáky do 1. ročníku čtyřletého studia

Milé budoucí žákyně a žáci, v odkazu níže jsou uvedeny seznamy tříd 1. ročníku čtyřletého všeobecného studia. Třídy jsou v letošním školním roce sestaveny podle úrovně znalostí anglického jazyka zcela rovnoměrně (do skupin anglického jazyka se budete rozcházet ze všech tříd v jednu vyučovací hodinu). Neexistuje tedy např. ve třídě A nejpokročilejší skupina ANJ. Kritéria pro zařazení do tříd byla: volba HUV nebo VYY, volba předmětů vyučovaných v cizím jazyce a počet hochů a dívek pro skupiny TEV. Možná má ještě někdo z Vás přání být zařazen do jiné třídy. Pokud to bude z výše uvedených důvodů možné, vyhovíme Vám. Změna ale musí být podmíněna tím, že zase naopak někdo druhý bude chtít změnit třídy opačně.

Napište nám tuto Vaši žádost nejpozději do 31. července 2014 na mailovou adresu rozvrh@gjszlin.cz.

Seznamy prvních ročníků – čtyřleté studium

Seznamy prvních ročníků – osmileté studium

Přejeme Vám hezké prázdniny a těšíme se s Vámi na setkání.

Vedení školy

Dvě vítězství na mezinárodních závodech ve Slovinsku

Lukáš MacekPosledními plaveckými závody letní sezóny byl mezinárodní 38. TELEKOM meeting Radovljica. V konkurenci více než tří stovek plavců z 11 zemí vybojoval dvě vítězství Lukáš Macek. Mezi juniory nenašel v odpoledním finále přemožitele na 50 ani 200 prsa. Na prsové dvoustovce stačil jeho čas na celkové 2. místo v kategorii open. Kromě tradičních prsařských disciplín si vyzkoušel i znakový sprint na 50 metrů, kde mu jen těsně unikl postup do finále A. V odpoledním finále B si výrazně vylepšil osobní rekord, kterým se zařadil na celkové 3. místo mezi juniory.

Bronzová medaile z Mistrovství České republiky dospělých

Gabriela ChudárkováNa Mistrovství České republiky v plavání v Praze se o ni zasloužila 16letá studentka 1.D Gabriela Chudárková, která v napínavém finále sprintu na 50 volný způsob dohmátla ve zlínském dorosteneckém rekordu 26,98 na 3. místě a vybojovala historicky první mistrovskou medaili mezi dospělými pro Zlínský plavecký klub.

Trenéři Vilém Čejka a Hana Macková byli s výsledky svých svěřenců spokojeni: „Naši dorostenci potvrdili dosaženými výsledky další výkonnostní vzestup a příslušnost k širší české plavecké špičce. První medaile i řada umístění s minimálním odstupem na stupně vítězů jsou velmi dobrým příslibem pro jejich sportovní budoucnost.“ Více najdete na našich sportovních stránkách.

Gymnázium a Jazyková škola Zlín – Oprava osvětlení v tělocvičně

V souladu se směrnicí Zlínského kraje SM/25/03/13 Zadávání veřejných zakázek administrovaných organizacemi kraje zveřejňujeme výzvu k podání nabídky (vyzva.pdf), včetně položkového rozpisu (polozkovy-rozpis.pdf), k veřejné zakázce malého rozsahu Gymnázium a Jazyková škola Zlín – Oprava osvětlení v tělocvičně.

Informace tel. 577 007 444, e-mail: gym@gjszlin.cz.

Rozvrh hodin

Na stránkách školy je nyní k dispozici rozvrh tříd pro školní rok 2014/2015. Upozorňujeme, že tento rozvrh se ještě může měnit.

Mistrovský titul opět ve Zlíně

Na letním mistrovství České republiky v plavání v pražském Podolí 11. - 13. 7. 2014 se ve vynikajícím světle představili závodníci PK Zlín.

Největší formu prokázal náš letošní maturant Jan Jelínek, který se časem 2:17,23 stal mistrem ČR v disciplíně 200m prsa. Po stometrovém úseku měl na vedoucího závodníka ztrátu 1,33s, a i přesto se mu podařilo tento rozdíl vymazat. Po výborném dohmatu v cíli dokázal zvítězit o pouhých 0,05s. Více najdete na našich sportovních stránkách.

Gabriela Chudárková mistryní České republiky dorostu

Na Letním mistrovství České republiky dorostu v Ústí nad Labem výtečně reprezentovali studenti našeho gymnázia plavci Zlínského plaveckého klubu. Tereza Lavičková ze 3.D, Lukáš Macek ze 2.A, Petra Vybíhalová ze 2.D, Gabriela Chudárková a Jan Slíva, oba z 1.D.

Celkem získali rekordních 7 medailí, 1 zlatou, 4 stříbrné a 2 bronzové. Nejúspěšnější sběratelkou cenných kovů byla Gabriela Chudárková, která vybojovala celkem čtyři. Ke zlatu a titulu Mistryně České republiky ve znakovém sprintu přidala na 100 volný způsob stříbro a na 50 a 200 volný způsob si doplavala pro bronz. Dvě stříbrné medaile vybojoval na prsařské padesátce a dvoustovce Lukáš Macek. Jeho výkon na 50 prsa byl třetím nejhodnotnějším výkonem Mistrovství v kategorii dorostenců.

Medailovou žeň korunovalo v nedělním podvečeru zlínské kvarteto dívek, ve kterém plavaly Petra Vybíhalová, Tereza Lavičková a Gabriela Chudárková. Více najdete na našich sportovních stránkách.

Provoz školy v době letních prázdnin 2014

Vážení rodiče, milí studenti,

vysvědčení nevydaná v pátek 27. 6. 2014 budou uložena v kanceláři školy, kde si je můžete vyzvednout v průběhu letních prázdnin.

Úřední hodiny pro veřejnost budou každou středu od 8.00 do 16.00, a to v kanceláři školy (201, Eva Žárská, nebo 207, Marie Kohlová, Eva Zezulková).

Pochvaly třídního učitele a ředitele školy od letošního roku uvádíme přímo na zadní stranu vysvědčení, ostatní výchovná opatření najdete v elektronické žákovské knížce.

Opravné zkoušky a zkoušky k doplnění klasifikace se budou konat v posledním srpnovém týdnu (přesné termíny budou zveřejněny na konci července na studentském intranetu).

Maturitní zkoušky v podzimním termínu se budou konat 1.–5.9.2014 (písemné části) a 11.9.2014 (ústní část). Všem, kterých se to týká, zašleme pozvánku v tištěné formě ve druhé polovině srpna.

Přejeme Vám příjemně strávené léto a těšíme se na další spolupráci v září 2014! vedení školy

Reportáž naší studentky o nové soutěži České televize

Naše nejmladší reportérka Natálie Janečková, studentka O1.A, pro Vás během natáčení soutěže České televize U6 – úžasný svět techniky v areálu bývalých železáren (Dolní oblast Vítkovice) připravila reportáž, ve které uvidíte i krátký rozhovor s dramaturgem tohoto nového pořadu paní Kamilou Teslíkovou.

Příspěvek v úterý 22. července 2014 odvysílala Česká televize. Zhlédnout jste jej mohli na Déčku ve zpravodajském pořadu pro děti – Zprávičky.

redakce Televize T. G. M.

Prima a sekunda v nové soutěži České televize

Ve středu 2. července 2014 se studenti našeho gymnázia (tentokráte zástupci z primy i sekundy) zúčastnili dalšího natáčení v České televizi. Jednalo se o poslední díl z první série nové vědomostně-sportovní soutěže z prostředí interaktivní výstavy techniky pro malé i veliké v Ostravě s názvem U6 – úžasný svět techniky.

Součástí disciplín, které v soutěži družstva plní, je např. klání v počítačových hrách, řízení robotů, encyklopedický přehled, odvaha a zručnost, rychlost i analytickém myšlení.

Na začátku školního roku 9. října 2013 se této soutěže – pilotního dílu – zúčastnili také studenti sekundy. Pořad můžete vidět na Déčku hned po prázdninách. Už v září se začnou vysílat první díly.

redakce Televize T. G. M.

Zprávy Televize T. G. M. (27. července 2014)

logo televizeTřinácté vysílání školní televize Gymnázia a JŠ Zlín.
(Zpravodajství ze Závěrečné akademie ve Velkém kině)

Seznam reportáží třináctého vysílání:

Přehled zpráv
01. Evropský den jazyků
02. Music testival (Zlínský nočník)
03. Dny otevřených dveří
04. Zlato, uhlí, voda (Michael Londesborough)
05. Bruslení na Zimním stadionu Luďka Čajky

Zprávy
06. Televize v televizi
07. U6 – úžasný svět techniky

Sport
08. Exhibiční utkání futsalové ligy

Zprávy
09. Rozhovor se Zdeňkem Pohlreichem

Lidice pro 21. století

V době výročí vyhlazení obce Lidice je každoročně vyhodnocena mezinárodní historicko-literární soutěž Lidice pro 21. století. I letos byli naši studenti úspěšní a postoupili do finále.

V kategorii do 15 let si cenu v Praze na Žofíně převzali Andrea Jirátková a Ondřej Silný z kvarty.

V kategorii starších studentů svůj úspěch z minulých ročníků zopakovala Zuzana Vařáková ze sexty.

Jejich soutěžní texty si můžete přečíst v našich studentských novinách Renomé.

Maturitní protokoly o výsledcích jsou připraveny

Milí letošní absolventi,

Cermat nám již uvolnil závěrečné protokoly o výsledcích MZ Jaro 2014 pro všechny, kteří úspěšně odmaturovali. Jsou připraveny v kanceláři č. 201 u paní Žárské k vyzvednutí proti podpisu. Vyzvednutí doporučuji, loni se stala řada případů, kdy VŠ tento protokol vyžadovala v září při zápisu.

Maturanty, kteří budou MZ konat v podzimním termínu, upozorňuji, že je potřeba podepsat přihlášku k maturitě (podrobnosti na studentském intranetu).

Všem přeji příjemné léto!

Přemysl Šil

Starší příspěvky v novinkách si můžete prohlédnout v archivu novinek.

English German France Spain
vstup na stránky Jazykové školy
Copyright © 2008, Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín
webdesign, xhtml, css, php - Mgr. Michal Mikláš