KONTAKTY   |   STRÁNKY PRO RODIČE   |   STRÁNKY PRO VEŘEJNOST   |   STUDENTSKÝ INTRANET

AKTUALITY

Technické problémy u společnosti SCIO

Vzhledem k technickým problémům u společnosti SCIO nejsou stále k dispozici vyhodnocená data z přijímacích zkoušek k dalšímu zpracování v informačním systému školy. Z toho důvodu bude zítřejší plánované zveřejnění výsledkové listiny ráno v 8.00 hod. odloženo na později. Tato okolnost bude mít dále vliv na zítřejší vydávání rozhodnutí o výsledku přijímacího řízení plánované na odpoledne od 14.00 hod. I zde očekávejte zpoždění. Přesto, že se nejedná o chybu školy, omlouváme se Vám. V nejbližším možném termínu Vám oznámíme nové časy pro uveřejnění očekávaných výsledků přijímacího řízení.

Přijímací řízení

Ve dnech 22. a 23. dubna 2014 probíhá 1. kolo přijímacího řízení do osmiletého a čtyřletého všeobecného studia pro školní rok 2014/2015.

Ke vzdělávání bude přijato 28 uchazečů na osmileté studium a 78 uchazečů na čtyřleté studium. Přijatí uchazeči na oba studijní obory budou zveřejněni pod identifikačními kódy (obdrželi při přijímacích zkouškách) na www stránkách školy zde ve čtvrtek 24. dubna 2014 v 8 hodin.

Současně bude seznam přijatých uchazečů zveřejněn i v budově školy na úřední desce. Stejným způsobem bude zveřejněn i seznam nepřijatých uchazečů.

Další informace najdete zde.

Dorostenky Zlínského plaveckého klubu naplnily medailové ambice na Ceně Popradu

Gabriela Chudárková a Tereza LavičkováPod záštitou Evropské plavecké federace LEN proběhl ve slovenském Popradu 19.ročník Ceny Popradu a 7. ročník Memoriálu Filipa Lutza, kterého se zúčastnili i plavci Zlínského plaveckého klubu. V silné mezinárodní konkurenci si v kategorii open nejlépe vedla studentka 1.D Gabriela Chudárková, která celkem čtyřikrát vystoupila na stupně vítězů. Na 200 motýlek a 400 kraul dohmátla na druhém místě, na 100 kraul a 400 polohový závod skončila třetí. Na 50 motýlek zůstala těsně bez medaile na 4. místě.

V disciplíně 200 motýlek jsme měli na stupních vítězů dvojí zastoupení, protože na třetím místě doplavala studentka 3.D Tereza Lavičková.

Celý článek si můžete přečíst na našich sportovních stránkách.

Vítězství na Memoriálu Jana Opletala

V sobotu 29. března závodili plavci obou zlínských plaveckých klubů. Výborně si vedli plavci nového Zlínského plaveckého klubu v Olomouci na mezinárodních závodech Velká cena Olomouce. V celkovém hodnocení klubů obsadili druhé místo za Kometou Brno, i přesto, že kvůli nemoci postrádali svého nejlepšího plavce Lukáše Macka.

K výbornému výsledku přispěli i studenti našeho gymnázia. Trenér Vilém Čejka nejvíce vyzdvihl výkony studentky 1.D dorostenky Gabriely Chudárkové: „Gábina zvítězila v novém rekordu mítinku na 200 volný způsob a v hlavní disciplíně Memoriálu Jana Opletala na 200 polohový závod skončila druhá za Simonou Baumrtovou. V obou disciplínách si vylepšila osobní rekordy o více než 3 vteřiny a posunula se v nich na třetí místa v českých dorosteneckých tabulkách.“ Pro další stříbrnou medaili si doplavala na 100 motýlek.

Celý článek si můžete přečíst na našich sportovních stránkách.

VC OLOMOUCE-MEMORIÁL JANA OPLETALA V PLAVÁNÍ 2014

Jan JELÍNEKI při 42. ročníku VC Olomouce v plavání zářili závodníci Plaveckého klubu Zlín. Jan JELÍNEK potvrdil vzrůstající formu a nejen, že v disciplíně 100 metrů prsa zvítězil, ale dokázal časem 1:04,89 překonat i rekord VC Olomouce, který byl v držení olympionika PK Zlín- Daniela MÁLKA. Zvítězil i v disciplíně 50 metrů prsa, kde za sebou rovněž nechal polské reprezentanty na této trati. Jen těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě dohmátl Robin BLAŽEK na 50 metrů znak časem 28,06 a Diana ROCHOVANSKÁ doplavala pátá na 50 metrů prsa a šestá na 100 metrů prsa. Na šestém místě doplaval ještě žák 9. třídy 1. ZŠ, Tomáš KOČAŘ v disciplíně 200 metrů znak v osobním maximu 2:23,97 a od příštího školního roku nastupuje do sportovní třídy Č1.D našeho gymnázia.

Třídní schůzky a pohovory s rodiči o prospěchu

Vážení rodiče,

v úterý 15. dubna 2014 proběhnou třídní schůzky a pohovory s rodiči o prospěchu.

Program odpoledne je následující:

  • 1. Třídní schůzky s rodiči v kmenových učebnách – začátek v 16.00
  • 2. Pohovory s vyučujícími o prospěchu za 3. čtvrtletí školního roku 2013/2014 – po skončení třídních schůzek

Rozmístění učitelů je k dispozici v přiloženém souboru.

V době třídních schůzek mohou rodiče využít parkoviště pod lyžařským svahem (vjezd mezi budovou školy a Domem umění).

Těšíme se na setkání s vámi!

vedení školy

Rozhovor s PhDr. Ladislavem Špačkem

Reportérky Lucie Kalová (O7.A) a Karolína Pilátová (Č4.B) při rozhovoru s panem PhDr. Ladislavem Špačkem<br />foto: Kateřina Balajková (Č4.C) –  studentka semináře Grafika, design a multimédia a Digitální fotografieReportérky Lucie Kalová a Karolína Pilátová pro Vás v úterý 15. dubna 2014 natočily rozhovor s pedagogem, redaktorem a moderátorem Československé televize (v letech 1990–1992), spisovatelem a popularizátorem společenské etikety panem PhDr. Ladislavem Špačkem, který působil také jako tiskový mluvčí pana prezidenta Václava Havla (v letech 1992–2003).

redakce Televize T. G. M.

Genetika – Kateřina Petrová

Genetika – Kateřina PetrováSoutěžní video Kateřiny Petrové, studentky třídy O7.A, v Prima ZOOM Neuron. Kateřina navštěvuje seminář Grafika, design a multimédia a je redaktorkou školní Televize T. G. M. Své video si sama připravila, zrežírovala, sestříhala i doplnila o obrázky a texty. Pokud se vám její video líbí, určitě pro něj nezapomeňte hlasovat.

Prima ZOOM: Genetika

Držíme palce a přejeme v soutěži hodně štěstí!

Úspěchy v biologických olympiádách

V několika uplynulých týdnech proběhla okresní a krajská kola biologických olympiád kategorií A, B, C a D. V každé soutěži reprezentovali naši školu dva žáci.

Krásného výsledku dosáhla Dominika Chromková, která se v krajském kole kategorie B ve velmi silné konkurenci umístila na 5. místě.

Na pomyslné stupně vítězů vystoupil v kategorii D v okresním kole Adam Knirsch, který se v okresním kole kategorie D umístil na 3. místě.

Oběma blahopřejeme a všem ostatním všem ostatním děkuji za reprezentaci školy.

Ilona Houšková

Televize v televizi

Redaktoři Televize TGM před budovou České televize v Praze na Kavčích horáchVe čtvrtek 24. dubna 2014 se v Praze na Kavčích horách v sídle České televize zúčastní naši studenti (redaktoři školní Televize T. G. M.) už druhého setkání s názvem Televize v televizi – aneb Školní televize poznávají Českou televizi. Tento jedinečný projekt (spolupráce školních TV) umožní začínajícím mladým redaktorům seznámit se s prací v televizi prakticky. Během dne je připravena spousta seminářů a workshopů. Účastnící si tentokráte vyzkoušejí práci režiséra, scénáristy nebo dramaturga, dále práci v dabingu a na střižně, opět si procvičí tvorbu reportáží a v rámci zadaného domácího úkolu z předchozího setkání budou mít příležitost prezentovat své vlastní náměty pro ČT Déčko.

Výsledky přijímacích zkoušek nanečisto 2014

Milí uchazeči, vážení rodiče!

Po zpracování záznamových archů z pátku 14. března 2014 vznikly následující výsledkové listiny pro osmileté studium a pro čtyřleté studium. Své umístění najdete podle kódu, který Vám byl přidělen při psaní přijímacích zkoušek nanečisto. Tento kód musel být doplněn o čtvrtou číslici (změna společnosti SCIO pro letošní rok), kterou je nula a která byla doplněna na konec tohoto kódu.

Výsledek těchto zkoušek je pouze orientační, nemá vliv na přijímací řízení. Jedná se o výsledky pouze na základě testů SCIO, které neobsahují body získané za prospech nebo např. za různé olympiády. Přidělený kód je platný pouze pro tuto příležitost. Věříme, že přípravné kurzy, které začínají tento týden, Vám pomohou s přípravou na skutečné přijímací zkoušky, abyste dopadli co nejlépe.

Přejeme vám hodně zdaru!

vedení školy

Přípravné kurzy pro uchazeče o studium

Vážení rodiče, milí uchazeči o studium na našem gymnáziu!

V pátek 21. března 2014 zahajujeme letošní přípravné kurzy. Začneme v 15.15, čekají Vás dva předměty po 60 minutách, tedy s předpokládaným koncem v 17.30. Potřebovat budete pouze psací potřeby a svačinu + pití.

Tři následující pátky (tedy 28. 3., 4. 4. a 11. 4. 2014) budeme pokračovat s tím, že v jednotlivých třídách se budou opět vždy dva předměty, které budeme pravidelně střídat. Níže se můžete podívat na umístění ve třídách, seznamy budou vyvěšeny rovněž v budově školy.

Přejeme Vám, aby pro Vás byly pátky v naší škole příjemné a užitečné!

Seznamy:

pripravne-kurzy-2014-4lete.pdf

pripravne-kurzy-2014-8lete.pdf

vedení školy

Blahopřání žákům sekundy

Za vzornou reprezentaci školy blahopřejeme úspěšným řešitelům Matematické olympiády ze sekundy Haně Horákové, Vilému Vaňharovi, Adamovi Knirschovi, Markétě Lapčíkové, Haně Vicherkové a zejména Alžbětě Nešporové, která získala plný počet bodů.

Mgr. Sylva Potůčková a Mgr. Dana Stesková

Matematická olympiáda kategorie Z6 a Z7

Dne 9. 4. 2014 proběhlo na naší škole okresní kolo Matematické olympiády pro žáky z kategorie Z6 a Z7. Celkem se zúčastnilo 105 žáků obou kategorií. Všem úspěšným řešitelům blahopřejeme.

Výsledkové listiny: vysledkova-listina-z6.pdf, vysledkova-listina-z7.pdf.

Mgr. Sylva Potůčková a Mgr. Dana Stesková

Úspěch ve finále celostátní soutěže Komenský a my

Ve dnech 27. – 28. března 2014 se Lucie Hrdinová, Nela Mládenková a Vilém Vaňhara ze třídy 02.A zúčastnili finále celostátní soutěže Komenský a my na ZŠ J. A. Komenského v Brandýse nad Orlicí. Naši žáci obstáli ve velmi silné konkurenci opravdu skvěle. Z více jak 500 prací, které byly do soutěže zaslány se probojovali mezi 20 nejlepších.

V rámci pobytu v Brandýse jsme společně prošli samotné město, seznámili jsme se s jeho slavnou historií i se současným životem jeho obyvatel. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací, které pak naši žáci uplatnili ve velmi náročném soutěžním testu.

Nejemocionálnější ale bylo páteční dopoledne. 28. března, v den výročí narození slavného učitele národů, se konalo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže. Za přítomnosti členů komise, vysokoškolských pedagogů doc. PhDr. Jany Přívratské, CSc., RNDr. Vladimíra Přívratského, CSc., PhDr. Jany Skarlantové, MgA. Veroniky Pekárkové, poradkyně pana ministra paní Michaely Šojdrové, zástupců sponzorů a mnoha dalších významných osobností byli oceňováni vítězové soutěže. Nejúspěšnějším řešitelem testu byl náš Vilém Vaňhara a byl oceněn zvláštní cenou poroty.

Za vzornou reprezentaci naší školy na tak vysoké úrovni našim žákům děkujeme a přejeme hodně dalších úspěchů.

Mgr. Hana Davidová Kubinová

OCENĚNÍ PRO ZKOUŠKOVÉ CENTRUM BRITISH COUNCIL

OCENĚNÍ PRO ZKOUŠKOVÉ CENTRUM BRITISH COUNCILPři příležitosti 6. výročí trvání věrnostního programu Addvantage British Council v České republice byla GJŠ Zlín oceněna za dlouholetou práci při organizování cambridgeských zkoušek.

Zástupci školy převzali certifikát minulý týden v budově Britského velvyslanectví v Praze. Slavnostního večera se účastnila velvyslankyně Spojeného království Velké Británie a Severního Irska paní Jan Thompson společně s ředitelem British Council v České republice pane Stevem Oxleym a regionálním ředitelem Cambridge English Language Assessment panem Alistairem Starlingem.

Okresní kolo SOČ

Jan Jirátko a Petr HlaváčDne 26.3.2014 se v prostorách Gymnázia Jana Pivečky a SOŠ ve Slavičíně - Divnici uskutečnilo okresní kolo prací Středoškolské odborné činnosti. Naše gymnázium mělo své zástupce v oboru chemie. Svou práci s názvem Studium fosfolipidových agregátů fyzikálně - chemickými metodami prezentovali její autoři (studenti oktávy) Jan Jirátko a Petr Hlaváč. V konkurenci dalších opravdu kvalitních studentských prací obsadili nakonec 2. místo a současně si tím zajistili i postup do krajského kola. Krajské kolo proběhne 27.4.2014 v prostorách Gymnázia J.A Komenského v Uherském Brodě.

V letošním roce se okresního kola zúčastnilo celkem 46 studentů. kteří obhajovali 32 prací. Zastoupeno bylo 14 různých oborů. Celkově se dá říct, že kvalita prací přihlášených do SOČ je rok od roku vyšší a mnohé práce by si nezadaly ani s pracemi bakalářskými.

Honzovi a Petrovi za jejich reprezentaci děkuji a doufám, že svou prací nadchnou odbornou porotu i v kole krajském.

Svatava Benešová

Chemická olympiáda

V březnu proběhla na našem gymnáziu školní kola chemické olympiády v kategoriích C a D. Kategorie D (tercie, kvarta) se stala doménou dívek z kvarty. Na prvních čtyřech místech se umístily Radka Benešová, Sára Šteflová, Klára Lattová a Lucie Šujanová. V okresním kole naši školu reprezentovaly Radka Benešová a Klára Lattová.

Kategorie C je určena studentům 1. a 2. ročníku vyššího gymnázia. Pořadí ve školním kole je následující: Nikola Jurčáková a Kristýna Bačůvková (obě 2.B) se se shodným počtem bodů umístily na 1.-2. místě, pouze o 1,5 bodu méně získal Pavel Herinek (1.A). V krajském kole budou naše gymnázium zastupovat Nikola s Kristýnou, Pavel je velkým příslibem pro příští rok.

Všichni, kteří zvládli splnit celé zadání chemické olympiády, udělali velký kus práce, za kterou jim děkuji.

Svatava Benešová

Maturitní zkouška Matematika+ 2014

Milí maturanti,

nepovinná maturitní zkouška Matematika+ proběhne na Gymnáziu JŠ Zlín ve středu 2. 4. 2014 od 13.00 v učebnách 204 a 206 (ve 2. etáži). Rozdělení maturantů do učeben najdete na seznamech v budově školy. Dostavte se, prosím, ve 12.45, abychom mohli začít přesně. Čistý čas zkoušky je 150 minut.

Povolené pomůcky (přineste si s sebou): Matematické, fyzikální a chemické tabulky, rýsovací potřeby, kalkulátor bez grafických funkcí, zřetelně píšící propiska nebo černý tenký fix (0,5 mm), doklad s fotografií k prokázání totožnosti.

Doporučujeme: svačinu, nápoj v uzavřené lahvi.

Přejeme Vám při Vaší zkoušce hodně zdaru!

vedení gymnázia

VÍTĚZSTVÍ VE FINÁLE DIVIZE STŘEDOŠKOLSKÉ FUTSALOVÉ LIGY

Brno vs. Zlín (3:4) – vítězný gól

Ve čtvrtek 27. března 2014 zvítězli studenti našeho gymnázia ve finále divize středoškolské futsalové ligy, které proběhlo v městské hale Vodova v Brně. Výhrami v zápasech s Brnem a Vyškovem si tak zajistili postup do dalšího kola, kteřé se uskuteční 10. dubna 2014.

PRVNÍ ZÁPAS – 3:4 (Brno vs. Zlín)
5. Brno, 11. Brno, 18. Brno – 26. Pavlíček, 30. Zach, 34. Polomík, 36. Kořenek

DRUHÝ ZÁPAS – 2:3 (Vyškov vs. Zlín)
24. Vyškov, 35. Vyškov – 15. Chwaszcz, 34. Pavlíček, 38. Talaš

Vyškov vs. Zlín (2:3) – vítězný gól

Podrobný report pro vás připravil absolvent gymnázia Tomáš Stolařík (připravujeme i jeho zveřejnění včetně dalších fotografií v Renomé) a ze zápasu bude odvysílána také reportáž školní Televize T. G. M.

Našim futsalovým reprezentantům blahopřejeme a přejeme jim hodně štěstí v dalších kolech!

Úspěch v konverzační soutěži ve španělštině

Dne 26. 3. 2014 proběhlo v Rožnově pod Radhoštěm krajské kolo konverzační soutěže ve španělském jazyce, jehož se zúčastnily také čtyři studentky naší školy. V silné konkurenci se skvěle prosadily a potvrdily tak vysokou úroveň znalostí studentů našeho gymnázia. V 1. kategorii byly úspěšnými účastnicemi Petra Vybíhalová ze 2.D, která obsadila 2. místo a Nikola Frýdlová ze 2.C, která byla na 4. místě. Ve 2. kategorii byly úspěšnými účastnicemi Tereza Ocelková, která obsadila krásné 3. místo a Hana Vrtělková na 6.místě, obě ze septimy. Děvčatům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Milan Nášel

KRAJSKÉ KOLO KONVERZAČNÍ SOUTĚŽE VE FRANCOUZŠTINĚ

Ve čtvrtek 20. 3. 2014 proběhlo na naší škole krajské kolo konverzační soutěže ve francouzštině. Děkujeme našim studentkám za reprezentaci školy a blahopřejeme Daniele Rakušanové, která se umístila na 2. místě v kategorii B1 a Veronice Blablové, která obhájila 1. místo v kategorii B2 a postupuje tak do celostátního kola.

Mgr. Lenka Michalcová

Medaile plavců na Mistrovství České republiky v Aquatlonu ve Zlíně

Gabriela Chudárková, Martin RáčekV sobotu 15. března si mladí plavci Zlínského plaveckého klubu odskočili z bazénu na Mistrovství České republiky v Aquatlonu, které se konalo v jejich domovské zlínské padesátce a na sousedním Stadionu mládeže. A jejich účast nebyla pouze domácí symbolická. Závodilo se nejprve dopoledne v plavání na 400 m a poté odpoledne v běhu na 5 km. Žáci měli na programu kratší variantu 200 m a 2 km, nejmladší pak 100 m a 1 km. Zlínští plavci specialisté si vedli více než dobře. V kategorii dorostenek přesvědčivě získala titul mistryně České republiky všestranná 16letá Gabriela Chudárková, studentka 1.D.

V kategorii žáků do 13 let vybojoval stříbrnou medaili 12letý Martin Ráček, student prvního ročníku osmiletého gymnázia. Dalších dva zlínští plavci skončili kousek od medaile na nepopulárním 4. místě. Matěj Nekoranec a v juniorské kategorii Tereza Lavičková.

Trenér nového Zlínského plaveckého klubu Vilém Čejka byl po závodech viditelně spokojený: „Naši plavci zúročili tréninkovou přípravu a dokázali využít svou sportovní všestrannost k zisku překvapivých medailí. Pro některé z nich se může stát v blízké budoucnosti aquatlon a triatlon hlavní sportovní disciplínou. V plaveckém tréninku však musí dále pokračovat. Bez výborně zvládnutého plavání se nelze do triatlonové špičky prosadit.“

Matematický Klokan 2014

V pátek 22. března 2014 se studenti naší školy zúčastnili mezinárodní soutěže Matematický Klokan 2014.

Tato soutěž vznikla v roce 1980 v Austrálii a v roce 1991 se rozšířila i do Evropy. Dnes se již této soutěže účastní na dva a tři čtvrtě milionu soutěžících ze 30 zemí našeho kontinentu sdružených v asociaci Klokan bez hranic.

V kategorii Benjamin se na naší škole 1. místě umístila Hana Vicherková (O2.A) se 114 body, na 2. místě Adam Knirsch (O2.A) se 109 body a na 3. místě Alžběta Nešporová (O2.A)Vilém Vaňhara (O2.A), kteří získali shodně 97 bodů.

V kategorii Kadet se na 1. místě umístil Petr Čala (O4.A) s 97 body, na 2. místě Ondřej Silný (O4.A) se 76 body a na 3. místě Ondřej Veselý (O4.A), který získal 74 bodů.

V kategorii Junior se na 1. místě umístil Pavel Herinek (Č1.A) s 79 body, na 2. místě Jiří Hradil (O5.A) s 67 body a na 3. místě Jan Vrška (O6.A), který získal 65 bodů.

Kompletní výsledkové listiny jsou k dispozici u vyučujících matematiky.

Michal Heczko

SEMIFINÁLOVÉ KOLO DRUŽSTEV V PLAVÁNÍ

Závodníci Plaveckého klubu Zlín se probojovali do semifinálového moravského kola soutěže družstev v Ostravě, kde děvčata skončila pátá a muži sedmí. I když bez postupu mezi finálovou celorepublikovou osmičku, tak v jednotlivých disciplínách naši plavci potvrdili příslušnost k české špičce. Z našich studentů se ze všech nejvíce prosadil maturant ze Č4.D Jan JELÍNEK, který doplaval dvakrát na druhém místě v disciplínách 100 a 200 metrů prsa, přičemž vítězství na 100P mu uniklo jen o 0,14s a třetí v pořadí byl za ním o více než 1,40s a podobně na 200 metrů prsa zaostal za prvním o 0,32s a třetí v pořadí byl o více než tři vteřiny za ním. Další vynikající výsledky předvedl Robin BLAŽEK, rovněž maturant ze Č4.D, který v novém osobním rekordu dohmátl čtvrtý na 200 metrů znak časem 2:13,64s. Na 100 metrů znak byl pátý a 200 metrů polohový závod doplaval sedmý. I Diana ROCHOVANSKÁ z O8.A doplavala na 100 metrů prsa jen těsně pod stupni vítězů a k tomuto čtvrtému místu přidala ještě osmé na 200 metrů prsa a deváté na 200 metrů polohový závod. Mezi nejlepší osmičku se dokázala prosadit i naše budoucí studentka Č1.D Charlota Váňová, která dohmátla osmá na 50 metrů volný způsob. Do desítky nejlepších se dostala i naše mladá závodnice Michaela GOGELOVÁ z O2.A na 200 metrů prsa. Do těchto semifinálových bojů zasáhli i naši další budoucí studenti z Č1.D Tomáš KOČAŘ a Klára ZÁBOJNÍKOVÁ, kteří rovněž přispěli svými výkony k celkovému slušnému umístění našich družstev.

Czech Aerobic Open 2014

Tereza PekárkováVe dnech 14.-16.2014 se konal ve Zlíně ve sportovní hale Euronics již 8. ročník velice prestižní mezinárodní soutěže v gymnastickém, step, dance a team aerobiku s názvem Czech Aerobic Open 2014. Tentokrát za rekordní účasti více než 700 sportovců z 12 zemí. Závod byl zároveň Mistrovstvím ČR a nominací na Mistrovství světa, které se bude konat na konci června v mexickém Cancúnu. Tereza Pekárková/1.D/ a Barbora Karlíková/03.A/ závodnice ASC Zlín startovaly za juniorky 15-17 let, a v konkurenci 31 mezinárodních závodnic se vůbec neztratily. V sobotním semifinále se stala Mistryní ČR 2014 Terezka Pekárková, která získala titul Mistryně ČR v juniorech již po třetí. Pro Báru Karlíkovou, která je loňská Mistryně v kategorii starších žaček, to byl první start v kategorii junior a získala titul druhá vicemistryně ČR 2014. Do nedělního mezinárodního finále Open 2014 postoupily obě děvčata. Báře se sestava vydařila a v mezinárodní konkurenci obsadila krásné třetí místo, Terezka získala místo šesté. Titul Mistryně ČR 2014 získaly obě děvčata v juniorské kategorii Group společně se svými kolegyněmi z ASC Zlín. V mezinárodním závodě děvčata získala krásnou bronzovou medaili. Terezka přidala další titul Mistryně ČR 2014 v juniorské kategorii Tria a v mezinárodním závodě získala stříbro. Celková bilance úspěšného víkendu je Terezka tři zlaté, jedna stříbrná, jedna bronzová a Bára jedna zlatá, tři bronzové.

GRATULUJEME.

Krajské kolo Olympiády v jazyce německém

Eliška LajdováDalší pomyslnou, tentokrát bronzovou, medaili získala Eliška Lajdová (04.A) v krajském kole Olympiády v jazyce německém, které se konalo na Základní škole Ohrada ve Vsetíně 19. 3. 2014.

Výkony všech soutěžících byly na tak vysoké a vyrovnané úrovni, že po jednotlivých výkonech získali celkem 4 žáci stejný počet bodů. Bylo tedy rozhodnuto, že dojde na tzv. rozstřelovací úkoly, tzn. že každý jednotlivec bleskově zareaguje na určitý zadaný problém. Rozdíl 1 bodu mezi jednotlivými vítězi ukazuje nejlépe, jak šikovné němčináře v našem kraji máme.

Elišce děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně dalších úspěchů!

Mgr. Hana Davidová Kubinová

Exkurze na UP Olomouc

Exkurze na UP OlomoucStudenti 3. ročníku navštěvující seminář z chemie strávili velmi příjemný den v prostorách Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci. Navštívili nové moderní laboratoře Katedry analytické chemie, seznámili se s přístrojovým vybavením laboratoří a směry výzkumu katedry. Hlavní část dne však strávili vlastní odbornou prací - stanovením obsahu beta-karotenu v mrkvi. Podle obsahu této látky mohli porovnat mrkev z různých zdrojů a hlavně se seznámili s prací na UV-VIS spektrofotometru.

Chtěli bychom poděkovat RNDr. Pavlíně Baizové z Katedry analytické chemie, která se nám celé dopoledne velmi ochotně věnovala.

Svatava Benešová

Krajské kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce – kategorie III.A, III.B

Krajské kolo konverzační soutěže v AJ – kategorie III.A, III.BDne 19. března 2014 proběhlo na naší škole soupeření 10 nejlepších angličtinářů Zlínského kraje v konverzační soutěži kategorií III.A a III.B. O vítězství v kategorii III.A se podělili Tereza Ocelková ze O7.A a Jakub Kvapilík z Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži. Spolu s Terezou postupuje do celostátního kola také vítěz kategorie III.B, Pavel Pilař ze Č3.B.

Tereze i Pavlovi blahopřeji, děkuji za skvělou reprezentaci školy a přeji úspěch v celonárodním kole, které se uskuteční 22. května 2014 v Praze.

Zdeňka Mňačková

Další úspěch naší studentky kvarty

Ve středu 12. března si v Rožnově pod Radhoštěm změřili své síly a ověřili své schopnosti konverzovat v jazyce anglickém studenti kvart několika gymnázií Zlínského kraje.

Naše reprezentantka Eliška Lajdová obsadila ve vyrovnané konkurenci krásné 2. místo.

Blahopřejme a držíme palce i do krajského kola v německé konverzaci.

ÚSPĚCH NAŠICH GEOGRAFŮ

Dne 17. 3. 2014 se v Uherském Hradišti konalo krajské kolo zeměpisné olympiády. V kategorii A naši školu reprezentoval Oliver Adam Dočkal ze třídy O1.A, který se umístil na krásném druhém místě. V kategorii B soutěžil Vilém Vaňhara, který ve své kategorii (stejně jako v okresním kole) zvítězil.

Oběma úspěšným reprezentantům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

Radovan Macháček

Krajské kolo konverzační soutěže v německém jazyce

V letošním roce bylo naše gymnázium opět pověřeno organizací krajského kola konverzační soutěže v německém jazyce v kategorii IIIA a IIIB. V minulém týdnu k nám přijeli nejlepší studenti z okresních kol, aby změřili své síly při práci s poslechovým textem, při popisu obrázku a komunikaci na vylosované téma.

V kategorii IIIB zvítězil David Erik Bernátek ze třídy Č2.A a bude tedy reprezentovat naši školu a Zlínský kraj v ústředním kole soutěže, které se bude konat 8. 4. v Goethe - Institutu v Praze. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na Velvyslanectví SRN.

Davidovi děkujeme za dobrou reprezentaci školy a přejeme mu hodně štěstí v celostátním kole.

Mgr. Soňa Surá

Semifinále Mistrovství České republiky družstev v plavání a celkové 10. místo v hodnocení klubů České republiky

V březnovém semifinále Mistrovství České republiky družstev v plavání usilovala o postup do finále družstva mužů i žen Zlínského plaveckého klubu. Blíže do finále mělo družstvo mužů, kterému postup unikl o 2 příčky, když skončilo na celkovém 10. místě. Ženy obsadily 12. místo.

Na výsledcích měli výraznou zásluhu i studenti našeho gymnázia. V individuálních startech si nejlépe počínal student 2. A Lukáš Macek, který doplaval třetí na 100 i 200 prsa a na 50 volný způsob dohmátl šestý. Petra Vybíhalová, studentka 2.D, vybojovala 4. místo na padesátce, 6. místo na stovce a 8. místo na dvoustovce volný způsob. Gabriela Chudárková studentka 1.D, získala 4. místo na 100 volný způsob, 7. místo na 200 motýlek a 8. místa na 200 polohovku a 800 volný způsob.

Mezi osmičku nejlepších ještě pronikla Tereza Lavičková, studentka 3.D, 7. místem na 100 motýlek. Druhé místo vybojovala štafeta žen na 4x100 volný způsob, věkem stále ještě dorostenek, v jejíž sestavě plavaly Petra Vybíhalová, Tereza Lavičková a Gabriela Chudárková. Štafeta navíc časem 4:08,98 překonala zlínský dorostenecký rekord na dlouhém bazéně. Důležité body do celkového hodnocení přidali i studenti 4.D Tomáš Michalica a Beáta Polišenská, student 2. D David Keňa a student 1. D Jan Slíva.

Všichni jmenovaní studenti se výrazně podíleli na souhrnném bodovém součtu mužů a žen, kterým se Zlínský plavecký klub umístil na celkovém 10. místě a 3 roky po svém vzniku v roce 2011 poprvé pronikl do elitní republikové klubové desítky.

Přijímací zkoušky nanečisto a přípravné kurzy

Vážení rodiče, milí uchazeči o studium na našem gymnáziu!

V pátek 14. března 2014 zahajujeme letošní přípravu k přijímacím zkouškám Přijímacími zkouškami nanečisto. Začneme v 15.15, čekají Vás testy z MAT (60 minut), OSP (60 minut) a CJL (45 minut). Předpokládaný konec je kolem 18.30.

Potřebovat budete pouze psací potřeby a svačinu + pití. Výsledky zkoušek (pod přidělenými kódy) uveřejníme na webových stránkách školy v průběhu příštího týdne, abyste si mohli udělat představu, jak na tom aktuálně jste.

Seznamy:

prijimaci-zkousky-nanecisto-4lete-2014.pdf

prijimaci-zkousky-nanecisto-8lete-2014.pdf

Čtyři následující pátky budeme pokračovat přípravnými kurzy – opět vždy od 15.15, každý týden dva předměty po 60 minutách, tedy s předpokládaným koncem v 17.30. Výše se můžete podívat na umístění ve třídách na přijímací zkoušky nanečisto. Seznamy pro přípravné kurzy budou vyvěšeny příští týden.

Přejeme Vám, aby pro Vás byly následující pátky v naší škole příjemné a užitečné!

vedení školy

Oznamujeme velmi smutnou zprávu

PhDr. Jaroslav HalvaV ranních hodinách dne 11. 3. 2014 nás opustil PhDr. Jaroslav Halva, vynikající reprezentační oštěpařský trenér, závodník, pedagog a zakladatel sportovních tříd na našem gymnáziu. Pan Jaroslav Halva pracoval od roku 1999 na naší škole ve funkci hlavního atletického trenéra a pedagoga, vychoval řadu oštěpařských a atletických reprezentantů.

Za dobu své neúnavné kariéry trénoval takové osobnosti, jako jsou trojnásobný olympijský vítěz v oštěpu, mistr světa a světový rekordman Jan Železný a mistr světa a Evropy Vítězslav Veselý.

Vedení školy, celý pedagogický sbor, kolegové trenéři a atletičtí svěřenci touto cestou panu Jaroslavu Halvovi děkují za obrovský kus trenérské a pedagogické práce, kterou pro školu, českou atletiku a mládež vykonal.

Mgr. Radim Bárta, zástupce ředitelky pro sport

Lukáš Macek zvítězil na mezinárodním plaveckém mítinku v Berlíně

Lukáš MacekVynikajícího výsledku dosáhl během prvního březnového víkendu v Berlíně na silně obsazených mezinárodních plaveckých závodech International Swim Meeting 2014 student 2.A našeho gymnázia Lukáš Macek. V konkurenci více než půl druhého tisíce plavců z 25 zemí se v disciplínách 50, 100 i 200 prsa probojoval do finále. V sobotním večerním finálovém sprintu na 50 prsa se 17letý zlínský plavec po skvělém finiši v posledních metrech radoval z vítězství a také významně vylepšeného osobního rekordu. Na tratích 100 a 200 prsa doplaval shodně na 6. místě a v doplňkové disciplíně 50 volný způsob obsadil 16. místo. Jeho výsledky jsou velmi dobrým příslibem pro právě začínající letní závodní sezónu, který vyvrcholí červencovým Mistrovstvím Evropy juniorů v holandském Dordrechtu. Finálovým časem 29,44 zaostal o pouhých 6 setin vteřiny za kvalifikačním A-limitem. „O jeho splnění se pokusíme již za tři týdny na mezinárodních závodech Jarná cena Žiliny“, uvedla trenérka Hana Macková.

DIPLOM Z FRANCOUZŠTINY DELF 2013

Diplom z francouzštiny DELF 2013I letošní školní rok se na naší škole uskutečnily zkoušky Delf, při kterých si mohli naši studenti ověřit své znalosti a schopnosti v oblasti francouzského jazyka. Všichni přihlášení uspěli, a proto si ve čtvrtek 27. 2. 2014 převzali diplom z rukou paní Magdy Zálešákové, která ve spolupráci česko-francouzského klubu a našeho gymnázia zkoušky organizuje.

Všem blahopřejeme a těšíme se na vaše další úspěchy nejen v oblasti francouzštiny.

Mgr. Pavla Töröková, Roland Guillemenot a Mgr. Lenka Michalcová

Činnost výtvarného kroužku ve druhém pololetí

Výtvarný kroužek pokračuje již zítra (úterý 11. 3.) ve 14.15 v učebně č. 414. Kromě přihlášených studentů se toto sdělení týká i maturantů z výtvarné výchovy!

Petr Faron

Podílíme se na zpravodajství České televize

ZprávičkyV pátečním vydání Zpráviček dne 7. března 2014 v čase 00:29 na České televizi Déčko můžete zhlédnout další reportáž (zkrácená verze) našich studentů, reportérů školní Televize T. G. M.

O celostátní soutěži Dívka roku, kterou ve Zlínském kraji pořádá Středisko volného času TyMy Holešov, natáčely pro ČT :D studentky třídy O7.A – Eva Gergelová a Lucie Kalová.

redakce Televize T. G. M.

Okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce

Okresní kolo konverzační soutěže v AJOkresní kolo konverzační soutěže v AJ má svou vítězku. Stala se jí Tereza Ocelková ze O7.A, která bude reprezentovat naši školu v krajském kole soutěže dne 19. března. Spolu s Terezou postupuje do regionálního kola soutěže také stříbrná Katarína Ondrejková z Gymnázia Lesní čtvť, která ztratila na naši vítězku 13 bodů. Třetí místo obsadil v okresním kole soutěže Šimon Rajnošek ze SPŠ Zlín se ztátou 25 bodů.

Tereze blahopřeji, děkuji za skvělou reprezentaci školy a přeji úspěch v krajském kole.

Zdeňka Mňačková

Dívka roku 2014 – reportáž pro Českou televizi

Dívka roku 2014 – reportáž pro Českou televiziReportérky Eva Gergelová a Lucie Kalová (studentky třídy O7.A) se v neděli 23. 2. 2014 vydaly společně se štábem České televize a dalšími členy Televize T. G. M. do Střediska volného času v Holešově. Tam probíhala celostátní soutěž pro dívky od 13 do 15 let s názvem Dívka roku 2014.

Na závěr workshopu, který na gymnáziu o víkendu proběhl, si tak studenti měli možnost vyzkoušet své nové poznatky také v praxi.

ČT24, Digináves: Dívka roku 2014 v Holešově

redakce Televize T. G. M.

Starší příspěvky v novinkách si můžete prohlédnout v archivu novinek.

English German France Spain
vstup na stránky Jazykové školy
Copyright © 2008, Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín
webdesign, xhtml, css, php - Mgr. Michal Mikláš