KONTAKTY   |   STRÁNKY PRO RODIČE   |   STRÁNKY PRO VEŘEJNOST   |   STUDENTSKÝ INTRANET

AKTUALITY

PF 2015

Milí žáci, vážení rodiče a přátelé školy,

rádi bychom Vám touto cestou srdečně popřáli příjemné prožití vánočních svátků a mnoho úspěchů v novém roce 2015.

Zaměstnanci gymnázia

pf 2015

Školní kolo Olympiády v českém jazyce

V úterý 2.12.2014 proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Studenti soutěžili ve dvou kategoriích – I. kategorie: tercie + kvarta a II. kategorie: 1.-4. ročník a tomu odpovídající třídy víceletého gymnázia.

I. kategorie se zúčastnilo 14 studentů. Na 1. místě se umístil Jakub Rech (29 bodů), na 2. místě Markéta Lapčíková (28 bodů) a na 3. místě Hana Vicherková (27 bodů).

II. kategorie se zúčastnilo 28 studentů. Na 1. místě se umístila Barbora Daňková (27,5 bodů), na 2. místě Pavel Herinek (27 bobů) a 3. místo získal Jan Lukáš (26 bodů).

Všem zúčastněným děkujeme a vítězům blahopřejeme!!!

Radka Wiesnerová

Taneční liga 2014

taneční pár Jakub Zaorálek a Nikola TepláV sobotu na kroměřížském galavečeru byli oceněni studenti naší školy za celoroční republikovou soutěž - Taneční liga 2014. V kategorii Junior I standard se taneční pár Jakub Zaorálek a Nikola Teplá umístili na 2. místě a v latinskoamerických tancích jim patřila 3. příčka.

Alexander Kalist se svou taneční partnerkou obsadil 1. místo v kategorii Junior II - latinskoamerické tance a Sanela Los Chovancová s tanečním partnerem v kategorii Junior II standard obsadila 2. místo.

Všem našim tanečníkům blahopřejeme :-)

Pohár federací ČR a SR 2014

Barbora Karlíková Juniorská reprezentantka ASC Zlín Barbora Karlíková /0.4A/, účastnice letošního mistrovství světa v gymnastickém aerobiku v Mexiku, zakončila úspěšnou sezonu čtvrtým kolem Poháru federací ČR a SR 2014, který probíhal poslední listopadový víkend v Bratislavě.

V Bratislavské sportovní hale předvedla Barča velmi kvalitní výkon a v nabité konkurenci získala stříbrnou medaili. V předcházejících kolech Poháru federací, který je společným projektem České a Slovenské gymnastické federace, získala jednou zlato a dvakrát stříbro. V součtu všech výsledku čtyř kol se v absolutním pořadí stala nositelkou stříbrného Poháru federací ČR a SR pro rok 2014 v kategorii jednotlivců.

Barča se úspěšně účastnila i závodu v Budapešti, kde se konal otevřený mezinárodní závod v aerobiku "VASAS AEROBIC CUP 2014", kterého se zúčastnilo cca 500 závodníků z 8 zemí (CZE, GER, EST, FIN, HUN, IND, ROU, RUS). V této početné a kvalitní konkurenci si vybojovala v kategorii jednotlivců nádhernou bronzovou medaili, když do finálového závodu postupovala ze čtvrtého místa.

Barča je v juniorské kategorii letos nováčkem a bude soutěžit v této věkové kategorii ještě další dva roky. V příštím roce se bude snažit získat nominaci na ME 2015 a o rok později bude opět bojovat o nominaci na MS 2016.

Rozhovor s Marií Rottrovou

Tereza Mikesková (O3.A) při natáčení rozhovoru s paní Marií RottrovouV Kongresovém centru Zlín byl 14. prosince 2014 v 19.00 hod. zahájen Vánoční koncert paní Marie Rottrové. Naše redaktorka Tereza Mikesková (O3.A) pro diváky školní televize s touto přední českou zpěvačkou, pianistkou, hudební skladatelkou, textařkou, herečkou a moderátorkou natočila před samotným vystoupením exkluzivní rozhovor!

redakce Televize T. G. M.

Nové informace pro účastníky zájezdu do Anglie

Podrobné informace ohledně zájezdu do Anglie ve školním roce 2014/15, včetně podrobného programu najdete na stránkách předmětu AJ.

Naše studentka získala bronz na MČR v tenise

Barbora MiklováNa další ze svých úspěchu dosáhla o víkendu zlínská tenistka Barbora Miklová. Teprve 16letá hráčka TK SK Zlín uspěla na nedávném halovém mistrovství ČR žen pro rok 2015 v Milovicích, když ve dvouhře i čtyřhře dosáhla až na bronz. Ve čtyřhře hrála ve dvojici s dcerou hokejového olympijského vítěze z Nagana Pavla Patery Dominikou.

Blahopřejeme!

Česká lingvistická olympiáda

Česká lingvistická olympiáda je každoroční soutěž v řešení lingvisticky orientovaných úloh pro studenty středních škol. Pro úspěšné vyřešení úloh je potřeba se pořádně zamyslet a pochopit, jak fungují nejrůznější jazykové jevy ve více či méně exotických jazycích.

A právě školní kolo této olympiády proběhlo 26. listopadu 2014 na naší škole. Celkem se zúčastnilo 8 studentek a studentů. Všichni statečně luštili zadané úkoly, které se týkaly maďarštiny, svahilštiny, estonštiny či jazyků, které dnes používá už jen hrstka mluvčích. Popisované jazyky není třeba znát, všechny údaje potřebné k vyřešení úloh jsou v nich obsažené. Úlohy vyžadovaly od studentů spíše analytické, logické a kombinatorické myšlení, a byly tak zajímavé nejen pro ty, kteří mají zálibu spíše v jazycích, ale i pro ty, kteří dávají přednost matematice, informatice nebo logice.

První místo obhájila z loňského roku Andrea Procházková (Č4.A), která nás na jaře 2014 reprezentovala i v celostátním kole, druhá skončila Petra Zikmundová (O8.A) a třetí se umístil Alexandr Hampl (Č4.A).

Všem děkujeme za účast. Vítězům blahopřejeme a věříme, že postoupí do regionálního kola v Olomouci.

Radka Wiesnerová

4× ZLATÁ TEREZA PEKÁRKOVÁ

TEREZA PEKÁRKOVÁPoslední listopadový víkend probíhal ve znamení gymnastického aerobiku. V Bratislavské sportovní hale se konalo čtvrté kolo poháru federací. Pohár federací je společným projektem České a Slovenské gymnastické federace. Reprezentantka Aerobik Sport Centra Zlín Tereza Pekárková (2.D) se nejprve v sólovém závodě blýskla kvalitním výkonem, jež jí vynesl první místo a po celoročním součtu všech výsledků se stala absolutní vítězkou i v celkovém pořadí jednotlivců. Spokojenost bez výhrad mohla Tereza cítit i po soutěži trojic. Společně s Barborou Trombíkovou a Martinou Nedbálkovou zvládla zacvičit sestavu, která byla v nabité konkurenci ohodnocena jako nejlepší, totéž platilo také pro celoroční výsledek. Čtyři zlaté medaile jsou pro Terezu krásným a emotivním zakončením juniorské kategorie.

Vrcholem následující závodní sezóny budou bezesporu historicky první, evropské Olympijské hry, které proběhnou v červnu 2015 v ázerbájdžánském hlavním městě Baku, uvidíme, jaká jména se objeví v základní sestavě pěti nejlepších závodnic České republiky v kategorii senior.

Více najdete také v na stránkách Aerobik sport centrum Zlín.

Blahopřejeme k vynikajícímu úspěchu!

Florbalový turnaj základních škol

Florbalový turnaj základních školKoncem listopadu se poprvé zúčastnila své soutěže i děvčata primy - kvarty. Jednalo se o florbalový turnaj základních škol a nižšího stupně gymnázií - okresní kolo.

Oba naše týmy (starší i mladší dívky) obsadily shodně 4. místa.

Blahopřejeme.

Vánoční zvoneček

soutěž v aerobikuDalší sportovní akcí v závěru měsíce byl Vánoční zvoneček. Této soutěže v aerobiku se zúčastnily: Vanda Šimková, Tereza Kunderová, Barbora Karlíková a Natálie Fridrichová. Tyto dívky vzorně reprezentovaly naši školu.

Výsledky: Vanda Šimková - 1. místo, Barbora Karlíková: 3. místo

Blahopřejeme.

HMČR žen v tenise

Barbora MiklováV týdnu od 24.-29.11.2014 se konalo v Milovicích Halové mistrovství České republiky žen v tenise. Výborně se zde dařilo hráčce Tenisového klubu SK Zlín Barboře Miklové, studentce 2.D, která zde vybojovala dvě bronzové medaile jak ve dvouhře, tak i ve čtyřhře.

Blahopřejeme ke skvělému úspěchu.

Den pro dětskou knihu ve Zlíně

Lucie Hillová (Č4.B) – šéfredaktorka zpravodajství školní Televize T. G. M.V sobotu dopoledne 29. listopadu 2014 natočila šéfredaktorka zpravodajství školní Televize T. G. M. Lucie Hillová (Č4.B) spolu se svou kolegyňkou (spolužačkou) Klárou Liškovou (Č4.B) příspěvek o celorepublikové akci s názvem Den pro dětskoku knihu. Její součastí byla také výstava dětských výtvarních prací Radují se kočky, že padají vločky. Na tuto reportáž se můžete podívat ve vysílání zpravodajského pořadu ČT pro děti Zprávičky (zkrácená verze) nebo na zpravodajském serveru ČT24 v sekci Vaše zprávy (projekt Digináves).

redakce Televize T. G. M.

ČT Déčko | Zprávičky | 1. 12. 2014

ČT24 | Digináves | Den pro dětskou knihu ve Zlíně

Vítězství v mixovém volejbalu

Vítězství v mixovém volejbaluSmíšené družstvo hráček a hráčů gymnázia vybojovalo vítězství v Turnaji 17. listopadu, který se každoročně koná na SPŠ Zlín. Bez ztráty setu porazili postupně všechny soupeře a vrátili se po loňském druhém místě na volejbalový trůn. Míša Hubáčková se navíc stala nejlepší hráčkou turnaje. Blahopřejeme.

Rudolf Brucháček

Plavecké závody v Šumperku

Plavecké závody v ŠumperkuPrvní listopadový víkend se družstvo Plaveckého klubu Zlín zúčastnilo závodů v Šumperku, kde naši plavci dopadli více než dobře.

Výborně se dařilo našim gymnazistům T. G. M. ze sportovní třídy Č1.D Michaelovi Müllerovi a Tomáši Kočařovi. Michael zvítězil v disciplínách 100m prsa časem 1:09,9 s a 100m polohový závod časem 1:03,0 s, druhý byl na 100m znak 1:03,9 s a třetí na 50m volný způsob časem 26,0 s. Tomáš vyhrál 100m znak a motýl za 1:02,7 s a 1:04,2 s a ještě byl dvakrát druhý na 100m volný způsob a polohový závod za 57,3 s a 1:03,8 s. Michael byl ještě členem stříbrné a Tomáš bronzové štafety na 4x50m volný způsob.

Z nižších tříd gymnázia T. G. M. se dokázala prosadit na stupínek nejvyšší Michaela Gogelová, která zvítězila na 100m prsa časem 1:18,6 s. Bronzovou medaili ze štafety ještě přidala Eva Svobodová, rovněž žačka nižších tříd osmiletého gymnázia T. G. M.

Všichni naši závodníci předvedli své nejlepší osobní rekordy, díky kterým se hojně prosazovali na stupně vítězů.

Turnaj ve stolním tenisu

Turnaj ve stolním tenisuPo vítězstvích v okresním a krajském kole ve stolním tenisu se našim reprezentantům, ve složení Filip Čajka, Michal Prokeš, Tomáš Hochfelder a Svatoslav Jančík, dařilo i v republikovém finále v Holicích u Pardubic. V úterý a ve středu 18. - 19. 11. 2014 jsme se zúčastnili tohoto finálového turnaje spolu s dalšími 15 chlapeckými a 16 dívčími družstvy z celé České republiky. Ze skupiny postoupili naši hráči ze druhého místa do čtvrtfinále, kde porazili vítěze třetí skupiny z Hradce Králové. V následném semifinále podlehli soupeřům z Havířova a ve vyrovnaném boji o bronzové medaile jen těsně podlehli 3:4 na zápasy vítězům naší skupiny z Havlíčkova Brodu.

Postup do semifinálových bojů byl pro naše družstvo velkým úspěchem. Snad jen trochu zamrzelo, že po výborně rozehraném boji o bronz (vedení 3:1 na zápasy) se našim hráčům nepodařilo získat čtvrtý vítězný bod.

Doprovod: Zdeněk Kasálek

Dny otevřených dveří na našem gymnáziu

Milí zájemci o studium, vážení rodiče!

Srdečně Vás všechny zveme na naše Dny otevřených dveří. V pátek 21. listopadu 2014 bude naše škola pro Vás otevřena od 10.00 do 17.00, v sobotu 22. listopadu 2014 od 9.00 do 15.00.

Každou celou hodinu máme pro Vás v učebně 202 (2. etáž) připraveny ucelené informace a odpovědi na Vaše otázky, v mezičasech se zde můžete podívat na ukázky z práce naší školní Televize T. G. M.

Poté Vás naši studenti provedou po budově školy. V době vyučování budete moci nahlédnout do hodin, poté Vás v odborných učebnách čekají kolegové s krátkými informacemi ze svých předmětů. V pátek k Vám ve vybraných učebnách navíc promluví žáci tercie, kteří si informace o škole připravili v rámci projektu ve výchově k občanství.

Moc rádi Vás uvidíme, těšíme se na setkání na Gymnáziu a Jazykové škole ve Zlíně!

vedení školy

Výsledky voleb do Školské rady při GJŠ Zlín

V úterý 18. listopadu 2014 proběhly na našem gymnáziu volby do Školské rady. Jak pedagogové, tak zástupci žáků měli po pěti kandidátech. Volby na 4. volební období (2015–2017) dopadly takto:

- zástupci pedagogických pracovníků – Mgr. Hana Davidová Kubinová, Mgr. Přemysl Šil

- zástupci rodičů – MUDr. Filip Bartl, Ing. Marcela Nevyjelová

Školská rada se po jmenování dvou zástupců zřizovatelem poprvé sejde v lednu 2015, aby odhlasovala stanovy na další období a zvolila ze svého středu předsedu. Velmi děkujeme všem kandidátům, kteří projevili zájem ve Školské radě pracovat, i všem voličům. Vážíme si Vaší podpory naší společné práci.

Mgr. Alena Štachová, ředitelka školy

VIII. ročník turnaje ve sjednocené kopané

VIII. ročník turnaje ve sjednocené kopanéVe dnech 14.–16. listopadu se v naší školní sportovní hale pod záštitou poslankyně Evropského parlamentu paní Martiny Dlabajové a předsedy Fotbalové asociace České republiky pana Miroslava Pelty konal VIII. ročník turnaje ve sjednocené kopané, mezinárodního turnaje sportovců s mentálním postižením a hráčů bez handicapu, pro které se vžilo označení partneři.

Turnaje se zúčastnilo v nádherné herní atmosféře 10 týmů. Z toho čtyři zahraniční, 2 ze Slovenska a 2 z Maďarska. Moc nás těší, že zlínský tým SK Duha Zlín se umístil na krásném 2. místě.

Pro naši školu bylo velkou poctou, že jsme mohli již po páté v naší školní hale pořádat turnaj ve sjednocené kopané, přivítat sportovce a velmi vzácné hosty, paní poslankyni Evropského parlamentu Martinu Dlabajovou a patrony celého turnaje, emeritního ředitele baletu Národního divadla,režiséra,baletního mistra,choreografa,herce a zpěváka pana Vlastimila Harapese a ředitelku Českého hnutí speciálních olympiád paní profesorku Hanu Válkovou.

Hlavním organizátorem celého turnaje je Dětský domov, Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola Zlín, pod vedením paní ředitelky Jany Gavendové, zaměstnanců Dětského domova a jejich přátel. Ředitelem a skvělým organizátorem celé akce je již 8 let pan David Bělůnek. Celý turnaj proběhl v úžasné sportovní a přátelské atmosféře. Těšíme se na IX. ročník turnaje ve sjednocené kopané v naší škole.

Radim Bárta

DERNIERE VERSION PETIT JEAN

práce studentů ze třídy O3.A | předmět: francouzský jazyk

VIDEO: DERNIERE VERSION PETIT JEAN

Stříbrný úspěch našich florbalistek

Florbalistky Gymnázia a JŠ ZlínVe čtvrtek 13. 11. 2014 se florbalistky Gymnázia a Jazykové školy Zlín statečně postavily 4 dalším týmům z okresu Zlín. Cestu v postupu našim dívkám překazila děvčata z OA T. Bati. Přesto se blahopřejeme ke krásnému 2. místu.

Mgr. Magdaléna Teplá

Postup našich basketbalistek do krajského kola

Basketbalistky Gymnázia a JŠ ZlínV úterý 11. 11. 2014 dívčí basketbalový tým našeho gymnázia rozmetl na palubovce Gymnázia Zlín – Lesní čtvrť všechny soupeře a umístil se tak v okresním kole suverénně na 1. místě. Dívky postupují do krajského kola a budeme jim držet palce v dalších zápasech.

Děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. Magdaléna Teplá

Naši studenti v nové soutěži České televize

Studenti GJŠ Zlín během natáčení | foto: Televize T. G. M.V pátek 7. listopadu 2014 v 15:40 jste na Déčku mohli vidět další naše studenty v pokračování nové vzdělávací soutěže České televize.

U6 – úžasný svět techniky

redakce Televize T. G. M.

Třídní schůzky a pohovory o prospěchu

Vážení rodiče,

srdečně Vás zveme na dnešní třídní schůzky a čtvrtletní pohovory o prospěchu. V příloze připojujeme rozpis vyučujících a učeben: tridni-schuzky-listopad-2014.pdf. Třídní schůzky začínají v kmenových učebnách v 16.00. V době mezi 15.30 a 18.30 proběhnou v místnosti 213 volby do Školské rady při GJŠ Zlín.

Těšíme se na Vás!

vedení školy

Třídní schůzky a volby do Školské rady

Vážení rodiče,

v úterý 18. listopadu 2014 proběhnou pravidelné čtvrtletní třídní schůzky. Zahájeny budou třídními učiteli v 16 hodin v kmenových učebnách. Následovat budou individuální pohovory o prospěchu žáků s vyučujícími.

Současně v tento den proběhnou volby do nové Školské rady pro volební období 2015–2017. Budou probíhat v učebně č. 213 (1. patro) od 15.30 do 18.30 hodin.

Podrobnější informace o průběhu voleb a kandidátní listinu pro volby z řad zákonných zástupců a zletilých žáků najdete v přiložených souborech: oznámení o volbách, kandidátní listina.

Všechny rodiče srdečně zveme jak na třídní schůzky, tak také k volbám do Školské rady.

Alena Štachová

Ochotnické divadlo Fryšták

Tereza Mikesková (O3.A) – reportérka školní Televize T. G. M.V neděli 9. 11. 2014 se vydala redaktorka školní Televize T. G. M. Tereza Mikesková (O3.A) se svou spolužačkou Klárou Bartlovou (O3.A) natočit reportáž o úspěšné komedii Rychlé šípy, kterou nacvičili herci ochotnického divadla ve Fryštáku. Příspěvek Terezka sestříhala za pomoci svých dvou zkušenějších kolegyň Kláry Liškové (Č4.B) a Evy Gergelové (O8.A). Výsledek můžete vidět ve vysílání zpravodajského pořadu ČT pro děti Zprávičky nebo na zpravodajském serveru ČT24 v sekci Vaše zprávy (projekt Digináves).

redakce Televize T. G. M.

ČT Déčko | Zprávičky | 13. 11. 2014

ČT24 | Digináves | Ochotníci z Fryštáku slaví úspěch s Rychlými šípy

Bezplatné darování krve

Dárkyně krve ze třídy O8.A – Eva Gergelová a Petra ZikmundováDne 12. 11. 2014 se v brzkých ranních hodinách odhodlaly dvě naše studentky z maturitního ročníku a redaktorky školní televize Eva Gergelová a Petra Zikmundová pro své první bezplatné darování krve!

Velmi si vážíme toho, že se naši studenti podílejí na tak významné pomoci ostatním, jako je právě darování krve!

English Speaking Countries

Dne 10. 11. proběhla soutěž v anglickém jazyce (English Speaking Countries), kterou pořádal Krajský parlament dětí a mládeže. Soutěž obsahovala psanou část a ústní část o anglicky mluvících zemích. Naši studenti se také zúčastnili a byli úspěšní. Katka Dudová (2.B), v úrovni jazyka B1, se umístila na 2. místě. Barbora Válková (2.B), v úrovni B2, se umístila na krásném 4. místě. Ještě jednou gratulujeme.

Plavecká soutěž

Z plaveckých závodůVe čtvrtek 30. 10. 2014 se mladší studenti Gymnázia a Jazykové školy zúčastnili plaveckých závodů. Jednalo se o okresní a krajské kolo.

Ze zlínského bazénu naši plavci vylovili spoustu individuálních medailí.

V celkovém součtu bodů tým mladších hochů a dívek a družstvo starších dívek vybojoval prvenství v krajském kole plaveckých soutěží. Starší hoši brali bronzové medaile.

Moc blahopřejeme

Mgr. Magdaléna Teplá

Televize v televizi

Redakce Televize T. G. M. na návštěvě České televize v Praze na Kavčích horáchČeská televize dlouhodobě podporuje televizní štáby ze základních a středních škol, s jejichž reportážemi se mohou diváci pravidelně setkávat v pořadu Zprávičky na kanálu ČT :D. Na začátku listopadu se tak jedenáct dětských televizních štábů ze všech koutů České republiky zúčastnilo celodenního semináře na Kavčích Horách s názvem Televize v televizi, který měl za cíl prohloubit teoretické i praktické znalosti dětí. Některé z nich se pak skutečně objevily ve vysílání jako hostující moderátoři dětského zpravodajského pořadu Zprávičky.

Redakce Televize T. G. M. na návštěvě České televize v Praze na Kavčích horáchČeská televize pořádá semináře pro školní televize pravidelně, s ohledem na právě proběhlé volby bylo tentokráte tématem zpravodajství. Školní redakce představily reportáže, které jejich vlastním pohledem přibližují komunální volby v obci, ve které sídlí jejich škola. Cenné zpětné vazby na svou práci se jim pak dostalo od tvůrců hlavní zpravodajské relace Události. Česká televize se tak mimo jiné snaží prohlubovat mediální gramotnost dětí.

ČT Déčko | Zprávičky | 4. 11. 2014

tiskové oddělení České televize

Za praxí do České televize

Tereza Mikesková (O3.A) během moderování pořadu Zprávičky v České televizi DéčkoV úterý 4. listopadu 2014 se v Praze na Kavčích horách uskutečnil třetí ze série seminářů „Televize v televizi“, kterého se opět zúčastnili i zástupci naší školní televize, aby získali další znalosti a zkušenosti pro práci v médiích. Již brzy se zde dozvíte další podrobnosti o průběhu tohoto semináře.

redakce Televize T. G. M.

Oznámení o konání voleb do Školské rady při Gymnáziu a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky Zlín

Vážení rodiče, kolegyně a kolegové, milí studenti,

v závěru kalendářního roku 2014 končí tříleté volební období stávající Školské rady, což je zákonným důvodem pro vypsání termínu voleb Školské rady při GJŠ Zlín pro volební období 2015–2017. Podrobnější informace najdete v přiloženém souboru

Den otevřených dveří pro uchazeče o sportovní přípravu

V pátek 7. listopadu 2014 proběhne v budově školy od 10 do 17 hodin Den otevřených dveří. Tento je určen výhradně zájemcům o studijní obor 79-42-K/41 Gymnázium se sportovní přípravou, kteří jsou registrovaní v některém z pěti kmenových sportů (atletika, basketbal, házená, plavání nebo volejbal). Vždy v každou celou hodinu budou zájemcům podávány informace o studiu, poté je možno si v doprovodu studentů prohlédnout učebny a další prostory školy.

Všechny zájemce i jejich rodiče srdečně zveme.

Vedení školy

Zveřejněna kritéria přijímacího řízení pro obor Gymnázium se sportovní přípravou

Kritéria přijímacího řízení a rozhodnutí o konání přijímací zkoušky pro obor 79-42-K/41 Gymnázium se sportovní přípravou - ŠVP Škola s dobrým startem naleznete v sekci Přijímací řízení -> kritéria.

Alena Štachová

30.10.2014

Halloween

Vítězná dýně Markéty LapčíkovéV pátek 31.10. jsme se opět mohli přenést do tajemné atmosféry svátku duchů – Halloweenu. V učebně 508 měli studenti i učitelé možnost vybrat nejkrásnější dýni a dýňový koláč. Vzhledem k velké absenci tříd se letos sešlo méně výrobků, ale zase bylo hodně těžké dát hlas pouze jednomu exponátu. Mohli jsme obdivovat jednookou dýni Jack-of-Sparrow, pavoučí koláč či svatební dýňový pár.

V soutěži o nejkrásnější dýni, studentskou i učitelskou, suverénně zvítězila Markéta Lapčíková z tercie, druhé místo patří Alžbětě Nešporové také z tercie a o třetí příčku se podělilo šest studentů 1.D.

Absolutně nejhezčí koláče přinesla Míša Gogelová z tercie, druhá skončila Barbora Válková z 2.B a líbil se i koláč Natálie Janečkové ze sekundy. Soudě podle rychlosti, s jakou koláče při ochutnávce mizely, byly určitě i skvělé chuti.

Všem výhercům gratulujeme, zúčastněným děkujeme a těšíme se na další ročník.

Den Evropského parlamentu mládeže 23. 10. 2014

Ve čtvrtek 23. 10. 2014 se ve spolupráci s Evropským parlamentem mládeže v České republice uskuteční „Den Evropského parlamentu mládeže“, kterého se zúčastní studenti ze čtyř středních škol ze Zlína. Zástupci Gymnázia Lesní čtvrť, Střední průmyslové školy, Střední průmyslové školy polytechnické – COP a Gymnázia a Jazykové školy Zlín budou pod vedením zahraničních lektorů jednat v komisích a připravovat rezoluce na pět témat týkajících se různých oblastí Evropské Unie. Jednacím jazykem je angličtina.

Seznam témat pro jednotlivé komise naleznete v přiloženém souboru.

Testování čtvrtých ročníků VEKTOR4

Třídy Č4.A B,C + O8.A se ve čtvrtek a pátek zúčastní testování VEKTOR4. Testování proběhne pouze v el. verzi, tedy na počítačových učebnách 117, 407, 411 a 421. Na testování jsou třídy rozpůleny (skupina 1 je vždy první polovina třídy podle abecedy). Rozpis testování je připojen jako samostatný PDF dokument.

Výuka informatiky (vč. seminářů) ve čtvrtek a pátek ve 2.–7. vyučovací hodině se pro všechny třídy ruší.

Přemysl Šil

Sběr starého papíru

Ve dnech 23–24. 10. 2014 (v době 7:15–8:00 a 13:30–15:00 hod) proběhne na naší škole sběr starého papíru.

Kontejner bude stát ve vjezdu u hlavního vchodu.

Luděk Hradil

Pohár Josefa Masopusta ve fotbalu SŠ

Školní fotbalové družstvoŠkolní fotbalové družstvo se po hladkém vítězství v kvalifikaci zúčastnilo okresního finále v Poháru J. Masopusta.

Další vyhraný zápas nad Střední školou gastronomie a obchodu Zlín nás posunul do finále proti SPŠ Zlín.

Ve finálovém utkání se však nepodařilo odpovědět na rychlou úvodní branku soupeře a závěrečný tlak už vyrovnání nepřinesl.

Patří nám tedy krásné druhé místo.

Všem hráčům blahopřeji a přeji hodně sportovních úspěchů.

Rudolf Brucháček

Poděkování z agentury Život dětem

dovolte, abych Vám, studentům a studentkám i ostatním zaměstnancům školy moc poděkovala za úžasnou pomoc při zářijových Srdíčkových dnech. Věřte, že si Vaší pomoci nesmírně vážíme. Zasílám Vám děkovný certifikát s vybranou částkou a pevně věřím, že budeme i nadále spolupracovat.

Pouze díky pomoci škol můžeme my dál pomáhat rodinám s vážně nemocnými dětmi, které to skutečně velmi potřebují.

S velkým díkem

Maria Křepelková

Školní ZOO

kočka, která se dívá na rybu v akváriuPro budoucí školní ZOO se hledá případný dárce akvária, příslušenství či samotného zvířátka. Pokud se najde nějaká dobrá duše, nechť se ozve na e-mail hajkova@gjszlin.cz nebo staví v kabinetě 519. Dále hledám také dobrovolníky, kteří by byli ochotni pomáhat v pečování o naše zvířátka.

Moc děkuji!

Věra Hájková

Písnička o abecedě

práce studentů ze třídy O2.A | předmět: francouzský jazyk

VIDEO: LA CHANSON DE L'ALPHABET

Pan Luděk Eliáš u nás ve škole

Luděk Eliáš | Pán, který přežil holokaust.„Vším, čím jsem byl, tím jsem byl rád. Poněvadž člověk – i všemi těmi věcmi, o kterých jsem vám povídal – si udělal na základě těch zkušeností určitý obraz o způsobu života. Takže mně nevadí spousta věcí, nad kterými si jiní lidé zoufají. Vím, že nebudu nikdy vyzývat výraz NEJDE TO, ale že budu vždycky uctívat a praktikovat výraz MUSÍM… nebo MUSÍ TO… poněvadž lidé, kteří ztratili víru… byli neustále v domnění, že jsou na tom špatně… k nepřežití… ti nejsnáz taky tomu všemu podléhali… prostě protože ztratili vůli udělat všechno pro to, aby žili… aby se mohli vrátit.“

Luděk Eliáš – pán, který přežil holokaust. V únoru roku 1942 byl ve svých devatenácti letech deportován do Terezína, odtud pak transportován do vyhlazovacího tábora v Osvětimi a následně do Sachsenhausenu. Koncentrační tábory nakonec přežil… přežil také letecké nálety i pochod smrti.

O tomto svém životním příběhu nám dnes do školy přišel povyprávět osobně!

Puzzle Festival 2014

Petra Zikmundová (O8.A) – reportérka školní Televize T. G. M.Tuto neděli 12. 10. 2014 jste mohli vidět na Déčku ve zpravodajském pořadu pro děti Zprávičky rozhovor s naší redaktorkou Petrou Zikmundovou. Ta společně se svou kolegyní Lucií Kalovou natočila reportáž z Puzzle Festivalu, který probíhal od 9. 10. do 11. 10. 2014 ve Zlíně.

redakce Televize T. G. M.

ČT Déčko | Zprávičky | 12. 10. 2014

ČT24 | Digináves | Puzzle festival ve Zlíně

Přijímací řízení 2015 – pilotní verze nových přijímacích zkoušek

Vážení rodiče, milí uchazeči o studium,

také naše gymnázium se v roce 2015 připojí k pilotnímu ověřování nové podoby jednotných přijímacích zkoušek. Tyto zkoušky proběhnou 15. dubna 2015 pro čtyřleté studium a 16. dubna 2015 pro osmileté studium (s náhradním termínem 14. května 2015). Uchazeči budou zkoušky konat na škole, kterou v (již jediné) přihlášce označí jako první. Zkoušky budou z matematiky a z českého jazyka a literatury, budou konány formou didaktického testu s uzavřenými (výběr odpovědí z několika možností) i otevřenými (doplnění vlastních odpovědí) otázkami. Uchazeči budou psát odpovědi do tištěné (papírové) verze testu. Výsledky zpracuje společnost CERMAT, která se zabývá organizací maturitních zkoušek.

Podrobnější informace najdete v rubrice přijímací řízení na našich webových stránkách (včetně modelových úloh), Vaše dotazy rádi zodpovíme na Dnech otevřených dveří a samozřejmě připravujeme také přípravné kurzy pro uchazeče o studium na naší škole.

Uvedené informace se nevztahují na zájemce o obor gymnázium se sportovní přípravou, který bude mít v lednu 2015 talentové zkoušky a přijímací zkoušky organizované naší školou (obdobně jako v minulých letech).

vedení školy

Návštěva partnerského gymnázia v Levicích

Studentky a studenti,

oslovili jsme Vás prostřednictvím třídních učitelů, abychom zjistili předběžný zájem o návštěvu družebního Gymnázia Andreje Vrábla v Levicích na Slovensku. Proběhne v termínu 16. – 17. října 2014. Odjíždět budeme ve čtvrtek 16. 10. v 7.00 z parkoviště pod Zimním stadionem, návrat do Zlína bude v pátek 17. 10. kolem 17. hodiny. Program bývá tradičně rozvržen na individuální – s Vaším slovenským protějškem, který Vám ve čtvrtek ukáže Levice a u nějž přespíte, a společný – v pátek si uděláme výlet do okolí Levic za nějakou kulturní zajímavostí.

Akce nepředpokládá z Vaší strany žádné náklady, pouze závazek, že při návštěvě našich přátel z Levic ve Zlíně 6. – 7. května 2015 se postaráte zase Vy o svého nynějšího hostitele. Družební návštěva bývá velmi příjemnou akcí, řada z Vás si v Levicích našla kamarády, se kterými se schází každý rok.

Pokud by někdo z Vás měl ještě zájem o účast na družebním setkání, nahlaste se nyní už přímo v ředitelně nebo zástupcovně nejpozději do pátku 10. října 2014!

vedení školy

Exkluzivní rozhovor s prezidentem republiky

Prezident České republiky Miloš Zeman při rozhovoru s redaktorkou Televize T. G. M.Dnes odpoledne, v sobotu 4. řijna 2014, natočily naše studentky Tereza Mikesková, Lucie Hillová a Lucie Kalová na slušovických dostizích rozhovor s prezidentem republiky panem Milošem Zemanem. Pokud Vás zajímá, jaké knihy čte a jakým byl studentem, určitě se podívejte na mimořádné vydání televizních novin školní Televize T. G. M.

Televize T. G. M. | mimořádná zpravodajská relace | 4. 10. 2014

BRONZ ZE SVĚTOVÉHO POHÁRU V GYMNASTICKÉM AEROBIKU PUTUJE DO ZLÍNA

Tereza PekárkováZávod Světového poháru v gymnastickém aerobiku proběhl koncem prázdnin v americkém Las Vegas. V závodu se představilo více než 500 reprezentantů celkem 4 kontinentů. Česká reprezentantka, několikanásobná mistryně České republiky, Tereza Pekárková (2.D) předvedla sestavu plnou silových a dynamických prvků, která ji vynesla bronzovou příčku. Na stupních vítězů tak stála po boku reprezentantky z Japonska a Brazílie. Svým úspěchem ukázala na stále se zvyšující úroveň tohoto sportu v České republice.

Blahopřejeme ke skvělému úspěchu.

EXCHANGE PROGRAMME GJŠ ZLÍN, CZECH REPUBLIC - VTI IZEGEM, BELGIUM

Děkujeme všem rodičům a žákům, kteří se zapojili do výměnného programu s VTI Izegem, za pohostinnost a vstřícnost během pobytu belgických partnerů ve Zlíně.

Evropský den jazyků

Dne 26. 9. 2014 proběhly na Gymnáziu a Jazykové škole oslavy Evropského dne jazyků. Kromě tradičních aktivit jako jsou přednášky pro mladé podnikatele a zájemce o práci či studium v zahraničí, hry a soutěže s tématikou Evropské unie a seznámení se s některými evropskými zeměmi, jejich kulturami a základy jazyka jsme zařadili i některé novinky – přednášku o hispánské literatuře nebo divadelní představení žáků sekundy.

Připravili jsme pro vás malou fotogalerii.

Všem návštěvníkům děkujeme a účast a těšíme se na shledanou v příštím roce.

J. Juříčková

The Image of the Teenager

Oslava Evropského dne jazyků bývá na naší škole každoročně doprovázena soutěžní výstavou studentských prací v angličtině na téma The Image of the Teenager.

Letošní 26. září představilo 77 projektů. Nejvíce hlasů si odnesl nápaditý projekt Michaely Ženožičkové z O5.A. Druhé místo se 31 hlasy náleží studentkám 1. ročníků Veronice Sušilové a Adéle Uhříkové a třetí příčku získala 25 udělenými hlasy Klára Lattová z O5.A.

Gratuluji oceněným autorkám a děkuji všem aktivním tvůrcům.

Zdeňka Mňačková

Kroužky otevřené ve školním roce 2014/2015

Studentky a studenti,

zpracovali jsme Vaše přihlášky do kroužků z ankety v elektronické žákovské knížce.

Kroužky, které si nevybral nikdo, případně měly méně než 5 zájemců, jsme vyřadili (ve dvou případech – příprava k maturitě z MAT a anglické aktivity pro nižší stupeň – sloučili).

Vyučující, kteří kroužky organizují, si s Vámi nyní domluví informační schůzky, na nichž se domluvíte o všech organizačních podrobnostech spojených s provozem kroužků.

V příloze připojuji seznam otevřených kroužků s dalšími informacemi.

Přemysl Šil

Imatrikulace studentů v pátek 26. září 2014 od 17.00 hod. v Kongresovém centru Zlín

Vážení rodiče, milé studentky a studenti prvního ročníku a primy!

Zveme Vás i Vaše rodinné příslušníky a přátele dne 26. září 2014 od 17.00 hodin do sálu Kongresového centra ve Zlíně, abyste se spolu s námi stali účastníky Slavnostní imatrikulace prvního ročníku.

Kromě předání pamětních listů zazní slib studentů gymnázia, úvodní slovo paní ředitelky a připravili jsme také ukázky kulturních aktivit studentů vyšších ročníků. Výše uvedený začátek platí pro hosty. Studenty prosíme o příchod již v 16.30 hodin z důvodu přípravy slavnostního ceremoniálu. Velmi se těšíme na společné setkání s Vámi při příležitosti zahájení studia na našem gymnáziu!

vedení školy

Evropský den jazyků 2014

Evropský den jazyků 2014Srdečně vás zveme na oslavy Evropského dne jazyků, které již tradičně pořádá Gymnázium a Jazyková škola Zlín společně s Eurocentrem Zlín. Oslavy proběhnou v pátek 26. 9. 2014 od 9 do 13 hodin v prostorách Gymnázia.

Program akce najdete v programu evropského dne jazyků.

ZÁJEZD DO ŠPANĚLSKA

Vážení studenti, připravili jsme pro všechny zájemce, nejen pro španělštináře, poznávací zájezd do Španělska a jižní Francie. Zájezd se uskuteční koncem září 2015. Navštívíme neznámější místa severního Španělska, Katalánska- Barcelonu, Geronu, Montserrat, projedeme se lodí po pobřeží, navštívíme velehorský stát Andorru a po cestě Monte Carlo, Štrasburk a historické opevněné město Carcassonne. Podrobné informace najdete v přiloženém souboru spanelsko-2015.pdf

Hlásit se můžete již nyní! Bližší informace podají Milan Nášel (kab.215) a Irena Křížová (kab. 515).

Jsou jěště volná místa, tešíme se na vás!!!

Zájezd do Švýcarska s návštěvou centra pro jaderný výzkum CERN

Zájezd se uskuteční v dubnu 2015 (termín bude upřesněn). Dalšími body zájezdu jsou návštěva výrobny čokolády, sýrárna, technicko-přírodovědný park Technorama, vyjížďka lanovkou na horský masiv Jamese Bonda, návštěva vodopádů a prohlídky několika krásných měst. Podrobné informace najdete v přiloženém souboru cern-technorama-2015.pdf.

Cena 5900 Kč. Bližší informace podají Svatava Benešová (kab.215) a Hana Davidová-Kubinová (kab.525). Ještě jsou volná místa, tak toho využijte.

ZÁJEZD DO ANGLIE

Vážení studenti, připravili jsme pro vás poznávací zájezd do Anglie. Podrobné informace najdete v přiloženém souboru londyn-cerven-2015.pdf.

Hlásit se můžete již nyní! Bližší informace a přihlášky najdete u Marie Gajzlerové a Terezie Kasálkové (kabinet 415b).

Tešíme se na Vás!!!

Upozornění pro maturanty

Maturitní vyvědčení pro maturanty, kteří maturovali v podzimním termínu, jsou připravena k vyzvednutí v kanceláři školy.

Rozhovor s Klárou Liškovou (Č4.B) v České televizi

Reportérka Klára Lišková (Č4.B) ve Zprávičkách na DéčkuV úterních Zprávičkách s datem 16. 9. 2014 vyzpovídal moderátor Petr Srna reportérku naší školní televize Kláru Liškovou (Č4.B). Ta společně s Filipem Strakošem (O6.A) a Janem Šebestou (student OA Zlín) natáčela koncem prázdnin reportáž o Barum Czech Rally Zlín 2014.

ČT Déčko | Zprávičky | 16. 9. 2014

redakce Televize T. G. M.

Reportáž o Barum Czech Rally Zlín 2014

Reportérka Klára Lišková (Č4.B) při natáčení reportáže o Barum Czech Rally Zlín 2014Na zpravodajském serveru ČT24 v sekci Vaše zprávy (projekt Digináves) můžete zhlédnout reportáž Kláry Liškové (GJŠ Zlín), Filipa Strakoše (GJŠ Zlín) a Jana Šebesty (OA Zlín) o Barum Czech Rally Zlín 2014.

ČT24 | Václav Pech ovládl rallye ve Zlíně

redakce Televize T. G. M.

ZAHRANIČNÍ VÝMĚNNÝ PROGRAM – BELGIE

Naši žáci mají možnost zapojit se v tomto školním roce do výměnného programu se střední školou VTI v belgickém Izegemu. Podmínkou účasti je poskytnutí ubytování a stravy (snídaně + oběd ve formě balíčku + večeře) pro belgického partnera a jeho dopravu ke škole (MHD, autobus, vlak, ...). Totéž bude zajištěno pro naše žáky v Izegemu.

Termín pobytu belgických studentů ve Zlíně: 24.–30. 9. 2014

Termín pobytu našich studentů v Izegemu: duben 2015 (bude upřesněno)

Cena: 6.500 Kč (zahrnuje dopravu autobusem, nocleh se snídaní v Bruselu, pojištění, vstupy)

Ústní maturitní zkouška 11. 9. 2014

Milí maturanti v podzimním termínu,

vzhledem k tomu, že ještě došlo ke změnám v počtu maturujících, provedl jsem další korekci maturitního rozvrhu, která nám umožní zvládnout vše v příznivějším čase. Aktualizovanou verzi maturitního rozvrhu naleznete na studentském intranetu.

Se všemi se těším na shledanou na ranním zahájení v 7.30 a přeji Vám úspěšné složení maturitní zkoušky!

Přemysl Šil

Německá tradice v praxi

Letošní nováčci ze třídy O2.A s kornoutyKaždý třetí žák naší školy si volí jako druhý cizí jazyk němčinu. Letošní nováčci ze třídy O2.A byli přivítáni do řad němčinářů v duchu německé tradice a odnesli si pro vzpomínku na svou první hodinu němčiny kornout se sladkostmi. Tzv. „Schultüten“ dostávaly děti v Durynsku a Sasku už před 200 lety, aby si osladily svůj první školní den. Naše sekundány čeká ještě dlouhá sedmiletá cesta za znalostmi němčiny, která může být završena zkouškou Zertifikat Deutsch, maturitní zkouškou či dalším studiem na některé z německých univerzit. Na této cestě jim přejeme „viel Spaß“.

Mgr. Soňa Surá

Třídní schůzky rodičů žáků 1. ročníku a primy

Vážení rodiče, zveme Vás na první třídní schůzky, na kterých se seznámíte s třídními učiteli, s chodem školy a s kalendářem školního roku 2014/2015. Schůzky začínají ve čtvrtek 4.9.2014 v 16 hodin v budově školy (seznam učeben jednotlivých tříd bude vyvěšen v budově).

Všechny rodiče zveme a těšíme se na setkání.

Vedení školy

Naši studenti v nové soutěži České televize

Studenti GJŠ Zlín během natáčení | foto: Televize T. G. M.Už zítra 5. září 2014 v 15:40 na Déčku uvidíte naše studenty v prvním dílu nové vzdělávací soutěže České televize.

U6 – úžasný svět techniky

redakce Televize T. G. M.

Organizace 1. školního dne

Vážení rodiče, milí studenti,

Školní rok 2014/2015 zahájíme v kmenových učebnách podle rozpisu v pondělí 1. září 2014 od 8.00. Po krátkém projevu paní ředitelky Vás čekají první dvě třídnické hodiny, poté vyučování okolo 10. hodiny skončí. Studenti 1. ročníku pak budou pokračovat odjezdem na seznamovací pobyt. Připomínáme, že je potřeba přinést vyplněnou návratku s potvrzením o bezinfekčnosti.

Plnou verzi textu s informacemi k zahájení školního roku najdete v přiloženém souboru informace-k-zahajeni-skolniho-roku-2014-2015.pdf.

Všem přejeme, aby byl nový školní rok úspěšný!

vedení školy

INFORMACE K MATURITÁM

(aktualizováno 26. 8. 2014)

Milí maturanti,

všem, kteří budete konat MZ v termínu Podzim 2014, zasíláme poštou doporučeně pozvánku se všemi informacemi. Současně tyto informace najdete v rubrice Maturita na našich webových stránkách.

Také budoucí maturanti v termínu Jaro 2015 zde najdou nové informace – o změnách v katalozích požadavků pro CJL a MAT.

Přemysl Šil

Komisionální zkoušky a zkoušky k doplnění klasifikace

(aktualizováno 19. 8. 2014)

Studentky a studenti,

pokud dosud nemáte uzavřen školní rok 2013/2014, pak se Vás týká zpráva uveřejněná na studentském intranetu (rubrika STUDENTI). Najdete tam soubor s rozpisem opravných zkoušek, rozdílových zkoušek a zkoušek k doplnění klasifikace.

Přeji Vám jejich úspěšné složení!

Přemysl Šil

Informace pro nově nastupující žáky do 1. ročníku čtyřletého studia

Milé budoucí žákyně a žáci, v odkazu níže jsou uvedeny seznamy tříd 1. ročníku čtyřletého všeobecného studia. Třídy jsou v letošním školním roce sestaveny podle úrovně znalostí anglického jazyka zcela rovnoměrně (do skupin anglického jazyka se budete rozcházet ze všech tříd v jednu vyučovací hodinu). Neexistuje tedy např. ve třídě A nejpokročilejší skupina ANJ. Kritéria pro zařazení do tříd byla: volba HUV nebo VYY, volba předmětů vyučovaných v cizím jazyce a počet hochů a dívek pro skupiny TEV. Možná má ještě někdo z Vás přání být zařazen do jiné třídy. Pokud to bude z výše uvedených důvodů možné, vyhovíme Vám. Změna ale musí být podmíněna tím, že zase naopak někdo druhý bude chtít změnit třídy opačně.

Napište nám tuto Vaši žádost nejpozději do 31. července 2014 na mailovou adresu rozvrh@gjszlin.cz.

Seznamy prvních ročníků – čtyřleté studium

Seznamy prvních ročníků – osmileté studium

Přejeme Vám hezké prázdniny a těšíme se s Vámi na setkání.

Vedení školy

Dvě vítězství na mezinárodních závodech ve Slovinsku

Lukáš MacekPosledními plaveckými závody letní sezóny byl mezinárodní 38. TELEKOM meeting Radovljica. V konkurenci více než tří stovek plavců z 11 zemí vybojoval dvě vítězství Lukáš Macek. Mezi juniory nenašel v odpoledním finále přemožitele na 50 ani 200 prsa. Na prsové dvoustovce stačil jeho čas na celkové 2. místo v kategorii open. Kromě tradičních prsařských disciplín si vyzkoušel i znakový sprint na 50 metrů, kde mu jen těsně unikl postup do finále A. V odpoledním finále B si výrazně vylepšil osobní rekord, kterým se zařadil na celkové 3. místo mezi juniory.

Bronzová medaile z Mistrovství České republiky dospělých

Gabriela ChudárkováNa Mistrovství České republiky v plavání v Praze se o ni zasloužila 16letá studentka 1.D Gabriela Chudárková, která v napínavém finále sprintu na 50 volný způsob dohmátla ve zlínském dorosteneckém rekordu 26,98 na 3. místě a vybojovala historicky první mistrovskou medaili mezi dospělými pro Zlínský plavecký klub.

Trenéři Vilém Čejka a Hana Macková byli s výsledky svých svěřenců spokojeni: „Naši dorostenci potvrdili dosaženými výsledky další výkonnostní vzestup a příslušnost k širší české plavecké špičce. První medaile i řada umístění s minimálním odstupem na stupně vítězů jsou velmi dobrým příslibem pro jejich sportovní budoucnost.“ Více najdete na našich sportovních stránkách.

Gymnázium a Jazyková škola Zlín – Oprava osvětlení v tělocvičně

V souladu se směrnicí Zlínského kraje SM/25/03/13 Zadávání veřejných zakázek administrovaných organizacemi kraje zveřejňujeme výzvu k podání nabídky (vyzva.pdf), včetně položkového rozpisu (polozkovy-rozpis.pdf), k veřejné zakázce malého rozsahu Gymnázium a Jazyková škola Zlín – Oprava osvětlení v tělocvičně.

Informace tel. 577 007 444, e-mail: gym@gjszlin.cz.

Rozvrh hodin

Na stránkách školy je nyní k dispozici rozvrh tříd pro školní rok 2014/2015. Upozorňujeme, že tento rozvrh se ještě může měnit.

Mistrovský titul opět ve Zlíně

Na letním mistrovství České republiky v plavání v pražském Podolí 11. - 13. 7. 2014 se ve vynikajícím světle představili závodníci PK Zlín.

Největší formu prokázal náš letošní maturant Jan Jelínek, který se časem 2:17,23 stal mistrem ČR v disciplíně 200m prsa. Po stometrovém úseku měl na vedoucího závodníka ztrátu 1,33s, a i přesto se mu podařilo tento rozdíl vymazat. Po výborném dohmatu v cíli dokázal zvítězit o pouhých 0,05s. Více najdete na našich sportovních stránkách.

Gabriela Chudárková mistryní České republiky dorostu

Na Letním mistrovství České republiky dorostu v Ústí nad Labem výtečně reprezentovali studenti našeho gymnázia plavci Zlínského plaveckého klubu. Tereza Lavičková ze 3.D, Lukáš Macek ze 2.A, Petra Vybíhalová ze 2.D, Gabriela Chudárková a Jan Slíva, oba z 1.D.

Celkem získali rekordních 7 medailí, 1 zlatou, 4 stříbrné a 2 bronzové. Nejúspěšnější sběratelkou cenných kovů byla Gabriela Chudárková, která vybojovala celkem čtyři. Ke zlatu a titulu Mistryně České republiky ve znakovém sprintu přidala na 100 volný způsob stříbro a na 50 a 200 volný způsob si doplavala pro bronz. Dvě stříbrné medaile vybojoval na prsařské padesátce a dvoustovce Lukáš Macek. Jeho výkon na 50 prsa byl třetím nejhodnotnějším výkonem Mistrovství v kategorii dorostenců.

Medailovou žeň korunovalo v nedělním podvečeru zlínské kvarteto dívek, ve kterém plavaly Petra Vybíhalová, Tereza Lavičková a Gabriela Chudárková. Více najdete na našich sportovních stránkách.

Provoz školy v době letních prázdnin 2014

Vážení rodiče, milí studenti,

vysvědčení nevydaná v pátek 27. 6. 2014 budou uložena v kanceláři školy, kde si je můžete vyzvednout v průběhu letních prázdnin.

Úřední hodiny pro veřejnost budou každou středu od 8.00 do 16.00, a to v kanceláři školy (201, Eva Žárská, nebo 207, Marie Kohlová, Eva Zezulková).

Pochvaly třídního učitele a ředitele školy od letošního roku uvádíme přímo na zadní stranu vysvědčení, ostatní výchovná opatření najdete v elektronické žákovské knížce.

Opravné zkoušky a zkoušky k doplnění klasifikace se budou konat v posledním srpnovém týdnu (přesné termíny budou zveřejněny na konci července na studentském intranetu).

Maturitní zkoušky v podzimním termínu se budou konat 1.–5.9.2014 (písemné části) a 11.9.2014 (ústní část). Všem, kterých se to týká, zašleme pozvánku v tištěné formě ve druhé polovině srpna.

Přejeme Vám příjemně strávené léto a těšíme se na další spolupráci v září 2014! vedení školy

Reportáž naší studentky o nové soutěži České televize

Naše nejmladší reportérka Natálie Janečková, studentka O1.A, pro Vás během natáčení soutěže České televize U6 – úžasný svět techniky v areálu bývalých železáren (Dolní oblast Vítkovice) připravila reportáž, ve které uvidíte i krátký rozhovor s dramaturgem tohoto nového pořadu paní Kamilou Teslíkovou.

Příspěvek v úterý 22. července 2014 odvysílala Česká televize. Zhlédnout jste jej mohli na Déčku ve zpravodajském pořadu pro děti – Zprávičky.

redakce Televize T. G. M.

Prima a sekunda v nové soutěži České televize

Ve středu 2. července 2014 se studenti našeho gymnázia (tentokráte zástupci z primy i sekundy) zúčastnili dalšího natáčení v České televizi. Jednalo se o poslední díl z první série nové vědomostně-sportovní soutěže z prostředí interaktivní výstavy techniky pro malé i veliké v Ostravě s názvem U6 – úžasný svět techniky.

Součástí disciplín, které v soutěži družstva plní, je např. klání v počítačových hrách, řízení robotů, encyklopedický přehled, odvaha a zručnost, rychlost i analytickém myšlení.

Na začátku školního roku 9. října 2013 se této soutěže – pilotního dílu – zúčastnili také studenti sekundy. Pořad můžete vidět na Déčku hned po prázdninách. Už v září se začnou vysílat první díly.

redakce Televize T. G. M.

Zprávy Televize T. G. M. (27. července 2014)

logo televizeTřinácté vysílání školní televize Gymnázia a JŠ Zlín.
(Zpravodajství ze Závěrečné akademie ve Velkém kině)

Seznam reportáží třináctého vysílání:

Přehled zpráv
01. Evropský den jazyků
02. Music testival (Zlínský nočník)
03. Dny otevřených dveří
04. Zlato, uhlí, voda (Michael Londesborough)
05. Bruslení na Zimním stadionu Luďka Čajky

Zprávy
06. Televize v televizi
07. U6 – úžasný svět techniky

Sport
08. Exhibiční utkání futsalové ligy

Zprávy
09. Rozhovor se Zdeňkem Pohlreichem

Lidice pro 21. století

V době výročí vyhlazení obce Lidice je každoročně vyhodnocena mezinárodní historicko-literární soutěž Lidice pro 21. století. I letos byli naši studenti úspěšní a postoupili do finále.

V kategorii do 15 let si cenu v Praze na Žofíně převzali Andrea Jirátková a Ondřej Silný z kvarty.

V kategorii starších studentů svůj úspěch z minulých ročníků zopakovala Zuzana Vařáková ze sexty.

Jejich soutěžní texty si můžete přečíst v našich studentských novinách Renomé.

Maturitní protokoly o výsledcích jsou připraveny

Milí letošní absolventi,

Cermat nám již uvolnil závěrečné protokoly o výsledcích MZ Jaro 2014 pro všechny, kteří úspěšně odmaturovali. Jsou připraveny v kanceláři č. 201 u paní Žárské k vyzvednutí proti podpisu. Vyzvednutí doporučuji, loni se stala řada případů, kdy VŠ tento protokol vyžadovala v září při zápisu.

Maturanty, kteří budou MZ konat v podzimním termínu, upozorňuji, že je potřeba podepsat přihlášku k maturitě (podrobnosti na studentském intranetu).

Všem přeji příjemné léto!

Přemysl Šil

Starší příspěvky v novinkách si můžete prohlédnout v archivu novinek.

English German France Spain
vstup na stránky Jazykové školy
Copyright © 2008, Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín
webdesign, xhtml, css, php - Mgr. Michal Mikláš