Gymnázium a Jazyková škola
s právem státní jazykové zkoušky Zlín

< zpět

Barbora Karlíková reprezentovala na Evropě

Letošní dvojnásobná mistryně ČR v gymnastickém aerobiku v kategorii dospělých, závodnice oddílu ASC Zlín a studentka našeho gymnázia 06.A, reprezentovala ČR koncem září na Mistrovství Evropy v gymnastickém aerobiku v italské Anconě. A to jak v kategorii jednotlivkyň tak společně s libereckou Terezou Kočovou a Kristýnou Bernátovou v kategorii trojic. Na mistrovství soutěžily mezi 700 závodníky z 21 zemí pod vedením trenérek Andreji Višňové a Barbory Svatošové. V kategorii jednotlivkyň byla Bára nominovaná jako první z ČR. a obsadila velmi pěkné 17. místo, nutno podotknout, že byla jedna z nejmladších závodnic v tak obrovské konkurenci v seniorské kategorii. V závodě trojic, společně s libereckými závodnicemi, se děvčata dopustily větších chyb a skončily na 19. místě.

Účast na ME si Bára vybojovala ve čtyřech nominačních závodech. Prvním byl v dubnu mezinárodní závod SLOVAK AEROBIC OPEN 2017 za účasti závodníků ze 17 zemí. V konkurenci 22 závodnic postoupila do finále a vybojovala bronzovou medaili v jednotlivcích a v kategorii trojic získala stříbro. Ve slovenské Nitře proběhlo první kolo Poháru federací Slovenské a České republiky. Ve velmi vyrovnaném závodě obsadila Bára se známkou 19,800 stříbro, z vítězství se radovala slovenská reprezentantka. V červnu odletěla Bára na mezinárodní závod HEATHROW do Londýna, kde závodila pouze v kategorii jednotlivců. Ve velké konkurenci se probojoval ze 4. místa do finále, ale bohužel ve finálovém závodě po větší chybě získala i tak pěkné 6. místo. Posledním nominačním závodem bylo červnové druhé kolo Poháru federací v Praze. Zlatou medaili získala Bára v obou kategoriích a potvrdila tak svou výkonost a nominaci na ME.

Blahopřejeme Báře ke skvělým sportovním úspěchům. Děkujeme za vzornou sportovní reprezentaci ČR a naší školy.